Mieleccy szczypiorniści bez wygranej w Lubinie

20.02.2019

SPR Stal Mielec nadal bez ligowego zwycięstwa. Podkarpaccy szczypiorniści 10 listopada ubiegłego roku pokonali Arkę Gdynia 40:32 i od tego czasu schodzili z parkietu pokonani.

W rywalizacji w Lubinie z Zagłębiem, tylko na początku spotkania Stal objęła prowadzenie. Miedziowym pomogło wejście między słupki Jakuba Skrzyniarza. Dobre chwile Mateja Sarajlicia nie wystarczyły, Zagłębie odskoczyło przed przerwą i prowadziło 15:11.

Mielczanie opierali grę na dograniach do Piotra Krępy. Jedno z lepszych spotkań w sezonie zagrał Piotr Rutkowski. Drużynie z Podkarpacia znowu przytrafiały się błędy w ataku, bezlitośnie wykorzystywane przez drużynę Zagłębia. Wystarczyła jedna słabsza minuta i zespół z Dolnego Śląska wypracował sobie sześciobramkową różnicę i prowadził 20:14.

Wprawdzie znowu uaktywnił się Krępa i zmniejszył straty do dwóch bramek, ale w ostatnich 10 minutach lubinianie nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Ostatecznie Zagłębie Lubin pokonało mielecką SPR Stal 29:26.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Krępa 7, Rutkowski 6, Sarajlić 5, Wilk 3, Mochocki 2 oraz Skuciński, Janyst i Miedziński po 1.