Mieleccy szczypiorniści nadal bez wygranej

05.11.2018

Na parkiety ligowe powrócili piłkarze ręczni PGNiG SuperLigi Mężczyzn. Drużyna SPR Stali Mielec w pierwszym listopadowym spotkaniu rywalizowała na Śląsku z NMC Górnikiem Zabrze.

Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski był faworytem tej rywalizacji i dominował już od pierwszych minut na parkiecie. Do przerwy prowadzili tylko 14:10, natomiast po zmianie stron trwała kanonada mieleckiej bramki. Z kolei Stal nie miała sposobu na sforsowanie obrony zabrzańskiej, gubiła się również w ataku. Ostatecznie NMC Górnik wygrał z SPR Stalą Mielec 35:26.

Bramki dla drużyny z Podkarpacia zdobyli: Kowalczyk 5, Krępa, Janyst i Wypych po 3, Skuciński, Miedziński, Sarajlić, Grzegorek i Ćwięka po 2 oraz Pawłowski i Krupa po 1.

W tabeli ligowej mielczanie nadal zajmują 12 lokatę, mając na swoim koncie cztery punkty. Najbliższe spotkanie mielecki zespół rozegra na własnym parkiecie. W sobotę o 18:30 podejmie ostatnią w tabeli Arkę Gdynia.