Mieleccy szczypiorniści nadal bez zwycięstwa

26.02.2018

W PGNiG Superlidze piłki ręcznej mężczyzn mielecka SPR Stal stanęła przed dużym wyzwaniem. Po serii porażek, tym razem piłkarze trenerów Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja rywalizowali w Zabrzu z miejscowym NMC Górnikiem.

Ślązacy w tym sezonie walczą o medale, natomiast drużyna z Podkarpacia po serii siedmiu porażek znalazła się w strefie spadkowej. Spotkanie w Zabrzu dobrze rozpoczęło się dla mielczan. Po drugim z rzędu trafieniu Łukasza Janysta prowadzili oni 5:3. Stal grała dobrze przez pierwsze piętnaście minut, w których prezentowała się korzystnie w ofensywie, dopiero w 18. minucie wyrównał kołowy Marek Daćko. O następnym fragmencie meczu zawodnicy mieleccy woleliby zapomnieć, bo jeżeli straty i niecelne rzuty można wytłumaczyć wzmocnioną defensywą Górnika, to jednak nie w tak dużej skali. Zabrzanie zagrali koncertową końcówkę pierwszej połowy, w której wychodziły dogrania do skrzydłowych, rzuty z drugiej linii oraz współpraca na kole. Stal miała duże kłopoty z rzucaniem bramek i przegrywała po pierwszych 30 minutach 15:21.

Przebieg drugiej połowy był bardziej wyrównany. Skutecznym egzekutorem rzutów z siódmego metra w Stali Mielec stał się Tomasz Mochocki. Pewny już zwycięstwa Górnik zgodnie z zaleceniami trenera, nie pozwalał sobie nawet na chwilę słabości i korzystny wynik nie topniał. Ostatecznie ósma porażka SPR Stali stała się faktem. Mielczanie przegrali w Zabrzu NMC Górnikowi 28:37.

Bramki dla mielczan zdobyli: Janyst 6, Sarajlić 5, Kawka, Krępa i Mochocki po 4, Krupa 3 i Wilk 2. W kolejnym spotkaniu SPR Stal powalczy na parkiecie w Mielcu z drużyną Orlen Wisły Płock.