Mieleccy szczypiorniści trenują przed rundą rewanżową PGNiG Superligi

10.01.2018

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec rozegrali dwa pojedynki kontrolne, przed startem rozgrywek PGNiG Superligi. Zmierzyli się z czeskim Sokol Nove Veseli oraz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

W rywalizacji z czeską drużyną, trenerzy mieleccy pomimo nieobecności Adriana Wojkowskiego, Rudolfa Cuzicia i Michała Wypycha po pierwszej połowie mielczanie prowadzili 16:14. W drugiej dały się we znaki ciężkie treningi, które nieodłącznie towarzyszyły mieleckiej drużynie przez ostatnie dni, a czeski zespół skrzętnie to wykorzystał wygrywając ostatecznie 32:29.

Bramki dla mielczan w tej rywalizacji zdobyli: Krępa 6, Janyst i Sarajlić po 5, Mochocki 4, Kawka 2 oraz Kłoda, Chodara, Krupa, Wilk, Skuciński i Rusin po 1.

W sparingu z Piotrkowianinem scenariusz był podobny. Stal po pierwszej części rywalizacji prowadziła 16:15, jednak w drugiej części mielczanie tylko powiększali swoja przewagę, aby ostatecznie w 45. minucie wyjść na cztero bramkowe prowadzenie. Zgodnie z przyjętą strategią w tym samym momencie na boisko weszła druga „siódemka”, po czym Piotrkowianin bardzo szybko odrobił straty, a następnie powiększał swoją przewagę. Trenerzy Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej widząc to nie reagowali zmianami, gdyż najważniejszy nie był wynik, a szansa gry dla wszystkich zawodników w podobnym wymiarze czasowym. Ostatecznie Piotrkowianin zwyciężył ze Stalą 36:30.

Bramki w tym spotkaniu dla mielczan zdobyli: Krępa 5, Janyst 4, Skuciński, Kłoda i Kawka po 3, Wilk, Rusin, Chodara i Krupa po 2 oraz Mochocki, Sarajlić, Basiak i Ćwięka po 1.

Pierwsze ligowe spotkanie w 2018 roku szczypiorniści SPR Stali Mielec rozegrają w środę 17 stycznia o godzinie 18:30. W hali szkoły podstawowej nr 7 przy ulicy Grunwaldzkiej zmierzą się z Azotami Puławy.