Mieleccy szczypiorniści wygrywają na Pomorzu

30.04.2019

W PGNiG Superlidze mężczyzn trwa walka o koronę mistrzowską, a także o utrzymanie. W tej drugiej grupie są piłkarze ręczni SPR Stali Mielec. Po dwóch z rzędu porażkach, szczypiorniści z Podkarpacia wyjechali do Gdańska, gdzie zmierzyli się z miejscową Energa Wybrzeżem.

Walczący o utrzymanie zawodnicy z Podkarpacia doskonale wiedzieli co może znaczyć ich porażka w Gdańsku. Do tego gdańszczanie popełniali kompromitujące błędy. W bramce dobrze spisywał się Tomasz Wiśniewski, a gdy trafił Piotr Krępa, drużyna z Podkarpacia objęła pierwsze prowadzenie w meczu. Do przerwy żaden zespół nie potrafił zbudować przewagi, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:13.

Na drugą połowę mielczanie wyszli niezwykle zmotywowani. Było to widać przede wszystkim po ich grze w obronie, gdzie spisywali się bez zarzutu. Z każdą kolejną akcją Stal się nakręcała, a Energa Wybrzeże grało coraz bardziej nerwowo. Przewaga ekipy z Podkarpacia była miażdżąca. Gdy bramkę rzucił w 39. minucie Matej Sarajlić, było już 12:19. Do rzucenia pierwszej bramki w drugiej połowie gospodarze potrzebowali aż 11 minut. Czas wzięty przez trenera gospodarzy zmobilizował ich bardzo i w ciągu siedmiu minut odrobili całą stratę i trener Michał Przybylski poprosił o czas. Mielczanie uspokoili grę i gospodarzom nie zdobywało się już łatwo bramek. Ale do samego końca toczyła się walka o komplet punktów. Na 55 sekund przed końcem, bramkę na 27:27 wrzucił mielczanin Hubert Kornecki. Gospodarze mieli piłkę i w kluczowym momencie piłkę stracił Prymlewicz, a Kowalczyk nie wykorzystał szansy. O wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich po sześciu seriach lepsi byli gracze SPR Stali Mielec, którzy zgarnęli 2 punkty.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Kowalczyk 7, Krępa 6, Saraljć, Wilk i Kornecki po 4 oraz Krupa i Skuciński po 1.

Kolejny pojedynek mieleccy piłkarze ręczni rozegrają w środę na własnym parkiecie, kiedy podejmą graczy Zagłębia Lubin.