Mike Tyson WRACA NA RING! Rywalem inna legenda boksu

24.07.2020

O tym mówiło się od dawna. „Iron” Mike Tyson (50-6) po 15 latach emerytury wraca na bokserski ring. Jego rywalem w ośmiorundowej walce pokazowej będzie inny były mistrz Roy Jones Jr. Starcie legend ma być pokazywane w systemie PPV i odbędzie się 12 września 2020 roku. 

Od kilku miesięcy najmłodszy mistrz wagi ciężkiej w historii dodawał na swoje media społecznościowe filmiki z sali treningowej gdzie mimo 54-lat na karku nadal prezentował bardzo przyzwoitą formę. To od razu wywołało falę spekulacji czy Tyson wróci do ringu. Mówiło się o walce pokazowej choć znaleźli się również i tacy, którzy proponowali dziesiątki milionów dolarów za walkę na gołe pięści. Mike nie komentował tych doniesień, tylko co rusz publikował nowe materiały z treningów czym tylko podsycał atmosferę wokół jego osoby. Kibice pięściarstwa w końcu doczekali się konkretów.
W czwartkowy wieczór inna legenda pięściarstwa, były mistrz czterech kategorii wagowych – Roy Jones Jr. (66-9) opublikował na swoim facebooku film, na którym celebruje razem z Tysonem podpisany kontrakt na walkę.

Ta ma się odbyć 12 września w Los Angeles w Kalifornii. Starcie zakontraktowano na 8 rund. Walka nie będzie wliczana w rekordy obu zawodników i ma charakter pokazowy, lecz znając temperamenty obu mistrzów można spodziewać się wielkich grzmotów.

54-letni Mike Tyson swój ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2005 roku. „Bestia” była już jednak cieniem siebie z dawnych lat, przegrywając z przeciętnym Kevinem McBridem.

Roy Jones Junior w styczniu skończył 51 lat. Wielokrotny mistrz świata w różnych kategoriach wagowych zawodową karierę zakończył w 2018 roku wygrywając ze Scottem Sigmonem.

 

Karol Garncarz, fot. mirror.co.uk
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN