Nie milkną echa audytu w Sandecji Nowy Sącz. Oświadczenie prezesa klubu

24.01.2019
Prezes Sandecji Nowy Sącz Tomasz Michałowski wydał oświadczenie w sprawie wyników audytu w spółce akcyjnej Sandecja, przeprowadzonego przez radę nadzorczą. W raporcie przeczytaliśmy między innymi, że Akademia Sandecja zatrudnia ponad 50 osób i pojawiły się komentarze, że to zbyt dużo osób. Szef Sandecji odniósł się też do kwestii wynagrodzeń piłkarzy.
Prezes wyjaśnił, że Akademia zatrudnia właściwie 13 trenerów i 5 asystentów. Pozostałe osoby w raporcie to sędziowie meczów piłkarskich, którzy przysyłali rachunki, co było traktowane przy rozliczaniu jako umowy o dzieło. W swoim oświadczeniu prezes Michałowski napisał też, że najwyższa pensja w I zespole – przypomnę – ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie, jest kwotą brutto i zostały w niej uwzględnione premie meczowe.
Temat audytu w Sandecji poruszyliśmy w tym artykule.
Treść oświadczenia:
„Odpowiadając na liczne pytania mediów, kibiców oraz środowiska piłkarskiego w naszym mieście jak i całym kraju doprecyzowujemy informację z dnia 18 stycznia 2019 roku.

Akademia Sandecja zatrudnia 13 szkoleniowców oraz 5 asystentów trenera. Są to umowy zlecenia. Pozostałe osoby wskazane w niniejszym opracowaniu to sędziowie rozgrywek młodzieżowych, którzy przedłożyli rachunki sędziowskie z Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Rachunki te traktowane są przy rozliczaniu jako umowy o dzieło. Warto podkreślić, że jednorazowo mecz sędziuje trzech arbitrów.

Jednocześnie informujemy, że najwyższe wynagrodzenie w pierwszym zespole podane w raporcie jest całkowitym kosztem jaki klub ponosi w związku z zatrudnieniem, czyli składa się na nie wynagrodzenie, składki społeczne oraz podatek.  W wynagrodzeniach tych ujęte są również premie meczowe z miesiąca, którego dotyczyło badanie. Podobnie sytuacja kształtuje się w przypadku wyliczenia średniego kosztu zatrudnienia zawodnika pierwszej drużyny.

Wszystkie szczegóły i niezbędne wyjaśnienia znajdują się w raporcie przekazanym Radzie Miasta Nowego Sącza, jednak ze względu na ich charakter nie mogły one zostać przedstawione do publicznej wiadomości.

Z poważaniem

Tomasz Michałowski

Prezes Zarządu MKS Sandecja SA”

Sądeckiego magistratu nie stać na utrzymanie Sandecji. Co dalej z klubem? [WYNIKI AUDYTU]

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Artur Michałek
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN