Mineralni wygrywają z Tarnovią, porażka Jaskółek [ZDJĘCIA]

10.06.2019

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano przedostatnią 33 serię spotkań. Z nadzieją na tabelę spoglądają jeszcze piłkarze Dunajca Zakliczyn, którzy chcą jeszcze uniknąć spadku kosztem GKS Drwinia.

Mająca zapewnioną wygraną w tym sezonie tarnowska Unia rywalizowała na własnym stadionie z Dunajcem Zakliczyn. Jaskółki mające w swoim składzie pięciu juniorów ulegli 1:2. Bramki dla ekipy z Zakliczyna zdobyli Wójcik i Gwiżdż, zaś dla tarnowian Kamil Tyrka. Bocheński Klub Sportowy uległ na własnym stadionie piłkarzom Okocimskiego Brzesko 2:3, mimo że do przerwy miejscowi prowadzili 2:1. Dla gospodarzy trafiali Mirosław Tabor i Ernest Świątek, zaś dla Piwoszy Daniel Policht, Mateusz Wawryka i Dawid Lizak. Barciczanka przegrywa z Lubaniem Maniowy 0:3, zaś drugi zespół Sandecji Nowy Sącz trzy punkty dopisze do swojego konta bez wychodzenia na zieloną murawę, bowiem drużyna LKS Szaflary nie dojechała na to spotkanie. Walkower i trzy punkty za nierozegrane spotkanie z Olimpią Pisarzowa dopisują gracze Watry Białka Tatrzańska. W niedzielnym spotkaniu GKS Drwinia uległ na własnym stadionie Limanovii 0:3.

Natomiast Tarnovia rozegrała na własnym stadionie pojedynek z wiceliderem tabeli Popradem Muszyna. W pierwszej połowie tarnowski zespół miał wyraźną przewagę, jednak zabrakło skuteczności, by zamienić to na celne trafienie. Jednak gości w drugiej części rywalizacji szybko uzyskali prowadzenie, po trafieniu z dystansu Tomasza Bomby. 120 sekund później w sytuacji sam na sam z tarnowskim bramkarzem znalazł się Mateusz Orzechowski i umieścił piłkę w bramce. Tarnovia miała okazję by zdobyć bramkę kontaktową, ale rzut karny zmarnował Wojciech Mącior. Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny Popradu Muszyna 2:0.

Ostatnią kolejkę piłkarze czwartej ligi małopolskiej rozegrają za tydzień.