Minimalna porażka bocheńskich koszykarek

05.02.2019

Po wygranej z drużyną Pogoni Ruda Śląska, drugoligowe koszykarki Contimax MOSiR Bochnia rywalizowały w Piekarach Śląskich z UKS La Basket.

W pierwszej kwarcie wyraźnie dominowały koszykarki z miasta soli, w drugiej odsłonie tego meczu, do głosu doszły gospodynie. Po pierwszej połowie bochnianki prowadziły 30:24. Trzecia kwarta okazała się kluczowa dla tego spotkania. Błędy w ataku, nieskuteczność oraz dobra gra zawodniczek z Piekar Śląskich pozwoliły na prowadzenie UKS La Basket po 30 minutach gry 47:41. Mimo ambitnej pogoni oraz bardzo wyrównanej końcówki spotkania, nie udało się zapisać na koncie drużyny z Małopolski wygranej. UKS La Basket Piekary Śląskie wygrały z Contimax MOSiR Bochnia 58:57.

Punkty dla bocheńskiej drużyny zdobyły: Puter 22, Buczek 20, Rak 6, Natkaniec 4, Poradowska i Klimas po 2 oraz Fortuna 1.

W następnym spotkaniu Contimax MOSiR podejmie przed własną publicznością zespół Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice.