Minimalna porażka tarnowskich koszykarek [ZDJĘCIA]

22.01.2019

W drugiej lidze koszykówki kobiet rozpoczęły się rozgrywki rundy finałowej. Pałac Młodzieży BeCompleat Tarnów tę fazę rozgrywek rozpoczął od rywalizacji z AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice.

W pierwszej części meczu, katowiczanki były bardziej skuteczniejsze, a ich obrona wytrącała z rytmu gry gospodynie. Drużyna ze Śląska swoją grę kontynuowała w drugiej kwarcie, jednak odważne wejścia Pauliny Liszki, a także celne rzuty trzypunktowe tarnowianek, nie pozwalały na powiększenie przewagi. Po pierwszej połowie katowiczanki prowadziły 53:44.

Na trzecią kwartę gospodynie wyszły bardziej zmobilizowane, a obrona strefowa sporo namieszała w szykach Ślązaczek. Te szybko straciły przewagę i rywalizacja się mocno wyrównała. Przed ostatnią kwartą katowiczanki prowadziły zaledwie dwoma punktami. W ostatniej odsłonie spotkania długo ważyły się losy meczu. Dopiero w ostatniej minucie skuteczny rzut przyjezdnych za trzy punkty i błąd w ataku tarnowianek zadecydował o wygranej drużyny z Katowic 95:93.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Liszka 33, Wilk 17, Kuraś 13, Świętochowska 7, Gołębiowska 6, Stachura i Kłosowicz po 5, Malaga 4, Siedlik 2 oraz Węglarz 1.

Kolejny pojedynek tarnowska drużyna rozegra za dwa tygodnie w Rudzie Śląskiej z miejscową Pogonią. Natomiast trzy dni wcześniej z tą drużyną zagra Contimax MOSiR Bochnia.