Minimalna porażka z wicemistrzem Ukrainy [ZDJĘCIA]

07.08.2019

Jednobramkową porażką z wicemistrzem Ukrainy zakończyli pojedynek sparingowy piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów.

W rywalizacji z beniaminkiem PGNiG Superligi, drużyna ZPR Zaporoże tylko w drugiej połowie uzyskała kilku bramkową przewagę. Tarnowianie w pierwszej odsłonie byli bardzo skuteczni w ataku i obronie. Ostatecznie jednak szybkie kontry ukraińskich zawodników sprawiły, że po 30 minutach był remis 14:14. Po zmianie stron kilka strat gospodarzy dały przewagę gościom, jednak pod koniec meczu tarnowianie doprowadzili do remisu. Ostatnie zdanie należało jednak do graczy z Zaporoża, którzy ostatecznie wygrali 28:27.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Grozdek 5, Nowak 4, Misiewicz, Niemiec, Kowalik i Jewuła po 3, Wojdan 2 oraz Sanek, Kużdeba, Pedryc i Petrychko po 1.

Dla zespołu z Zaporoża trafiali: Akimienko i Ilchenko po 8, Strelnikov 3, Konstantinov, Isanchuk i Zalevskyi po 2 oraz Burzak, Artemenko i Hlushak po 1.

Dziś drugie spotkanie z wicemistrzem Ukrainy ZPR Zaporoże, początek rywalizacji w hali tarnowskiej PWSZ o godzinie 16:30.