Młodzi hokeiści z Dębicy w barwach reprezentacji województwa

29.12.2017

Trzech zawodników UKH Dębica zostało powołanych do kadry okręgu podkarpacko-małopolskiego. reprezentowali okręg na międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie im. Krzysztofa Kiklicy o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju.

Chodzi o Matthew Lasta, Kacpra Mryczko oraz Jakuba Gawle, którzy wystąpili w barwach OSS Nowy Targ w kategorii wiekowej do lat 12. W Krynicy reprezentowali okręg na międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie im. Krzysztofa Kiklicy o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju. Po zaciętych pojedynkach, drużyna OSS Nowy Targ rozegrała bój o pierwsze miejsce ze słowacką drużyną MSKM Trebisov zwyciężając w meczu finałowym 2:1.

Jednym z trenerów OSS Nowy Targ jest Michał Wiktor, trenujący w UKH Dębica drużyny mini hokeja oraz żaka starszego. Natomiast Matthew Last stawiał pierwsze kroki hokejowe właśnie w Dębicy, a obecnie reprezentuje drużynę Flayers Sidney gdzie trenuje na co dzień. Pozostali zawodnicy: Kacper Mryczko oraz Jakub Gawle uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, do klasy o profilu hokejowym i trenują w dębickim UKH.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN