Młodzi piłkarze oraz reprezentanci Polski wspierają kolegów z boiska [ZDJĘCIA]

26.01.2019

Młodzi piłkarze oraz byłe gwiazdy reprezentacji Polski zagrały w I Memoriale Krystiana Popieli. Zmagania sportowe były również inauguracją działalności Fundacji „Dzielmy się uśmiechem”.

Organizacja ma wspierać młodych piłkarzy, którzy ulegli ciężkim kontuzjom lub zmagają się z chorobą nowotworową. Fundacja objęła już opieką 14-letniego piłkarza Cracovii Konrada Adamczyka, który aktualnie walczy z białaczką. Jak mówi młody piłkarz, to miłe że do jego walki włączyła się cała piłkarska rodzina. – Bardzo miła atmosfera, dobry turniej, na który przyjechali znani piłkarze. Wspierają mnie wszyscy. Początek mojej choroby był ciężki, teraz jest już dużo lepiej. Większość leczenia jest w tabletkach, nie przebywam w szpitalu. Moim największym marzeniem jest wrócić na boisko. Grałem w zespole Cracovii, rocznik 2004 na pozycji lewego lub prawego obrońcy – dodaje Konrad Adamczyk.

Tak dużą reakcją środowiska sportowego był zaskoczony ojciec nieżyjącego Krystiana, Jarosław Popiela. – Emocje są cały czas. Naprawdę duży szacunek dla wszystkich, którzy tutaj przyjechali, którzy zaangażowali się w organizację turnieju. Otwieramy fundację, która ma na celu pomagać młodym sportowcom, którzy ulegli ciężkim kontuzjom, wypadkom, jakimś ciężkim chorobom. Mamy już swojego podopiecznego. Pomysły rodzą się z dnia na dzień. Była to spontaniczna decyzja – mówi Jarosław Popiela.

Krystiana Popielę z występów wspominało wielu piłkarzy, którzy poznali go z gry w różnych klubach w Polsce i Grecji. – Był nie tylko przyjacielem z boiska, ale również osobą bardzo pozytywną na co dzień – wspomina piłkarz rzeszowskiej Stali Dariusz Jarecki. – Przychodząc do podkarpackiej drużyny, Krystian zaproponował mi, byśmy razem zamieszkali, bo byliśmy sami. Widząc jego życiową pozytywną energię, gdzie było to widać na zewnątrz zgodziłem się bez wahania. I taka stała się dla mnie piękna historia, która skończyła się tragicznie. Były to naprawdę piękne chwile i staram się to zapamiętać – dodaje.

W pierwszym dniu na parkiecie hali PWSZ w Tarnowie walczyli młodzi piłkarze z rocznika 2007. Z kompletem zwycięstw triumfowali futboliści Zagłębia Lubin, którzy w finale pokonali młodych zawodników Stali Rzeszów. Trzecie miejsce dla drużyny Escola FC Barcelona Warszawa, która wygrała z Legią Warszawa w pojedynku o najniższy stopień podium 6:1. Ósme miejsce przypadło młodym piłkarzom Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów.

Głównym punktem pierwszego dnia memoriału był pojedynek drużyny byłych gwiazd reprezentacji Polski oraz zespołu „Krystek Team”. W tej ostatniej zagrała piłkarska rodzina zmarłego tragicznie Krystiana Popieli. Wyrównany pojedynek ostatecznie wygrali gracze biało-czerwonych 6:4.

– Każdy z nas czuł potrzebę serca, by tu być i zagrać w tym turnieju – mówi były reprezentant Polski Kamil Kosowski. – Każdy czuł to wewnętrznie, że musi stanąć z Jarkiem Popielą tu na boisku i wesprzeć to całe przedsięwzięcie, jakim jest fundacja. Głównie jesteśmy tu z tego powodu. Mam nadzieję że wszystko się uda, że to się wszystko pozytywnie rozkręci, a my będziemy pomagać dzieciom. Generalnie przy tym się spotykać i wspominać oraz dawać trochę radości jeżeli możemy kibicom – dodaje reprezentant Polski.

Spotkanie z kolegami z boiska, ale równocześnie charytatywny cel imprezy to dla byłego obrońcy reprezentacji biało-czerwonych Marcina Baszczyńskiego konieczność by odwiedzić Tarnów. – Fajna zabawa oraz cel. Trzeba promować takie momenty i pomysły. No i my z kolegami chętnie do tego przyłączyliśmy się. Każda tego typu pomoc czy sytuacja jaka jest potrzebna. Ktoś kto z taką myślą to tworzy, którego dotknęła taka tragedia. Łezka się kręci w oku, wokół całej otoczki. Nie można odmawiać, bo serca nie pozwala – dodaje piłkarz.

W drugim dniu turnieju, na parkiecie hali tarnowskiej uczelni zaprezentowali się młodzi piłkarze z rocznika 2009.

Posłuchaj:
Konrada Adamczyka
Jarosława Popieli
Dariusza Jareckiego
Kamila Kosowskiego
Marcina Baszczyńskiego
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN