Mundurowi będą walczyć o Puchar Polski w kickboxingu

05.03.2020

Fani sportów walki mogą wybrać się w ten weekend do Krynicy. W uzdrowisku odbędzie się Puchar Polski Wojska Polskiego i Służ Mundurowych w kickboxingu. W ringach stanie ponad 200 zawodników, którzy na co dzień pracują w mundurze i bronią bezpieczeństwa.

– To jest pierwsza edycja Pucharu Polski, ale wcześniej organizowaliśmy tutaj z Polskim Związkiem Kickboxingu i panem pułkownikiem Jerzym Bassą osiem edycji zawodów ranki Mistrzostw Polski. Powoli nam się to rozwija w odpowiednim kierunku. Mamy zielone światło z Polskiej Policji i 18 Dywizja Zmechanizowana – wyjaśnia organizator Krzysztof Bulanda.

Impreza ma promować prace w mundurze

– Też nasze sądeckie WKU będą mieć swoje stanowisko promocyjne, wiec dla chętnych którzy chcieliby wstąpić do Wojska Polskiego taka informacja będzie podawana na miejscu – dodaje organizator.

Puchar Polski odbędzie się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kraszewskiego. W sobotę i niedziele od 9.00 będziecie mogli tu zobaczyć walki na macie i w ringu w trzech formach walki: K1, Kick Light i Point Fighting. W piątek zawodnicy będą już w Krynicy, aby się zwarzyć i wylosować konkurentów.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN