Niedzielna porażka siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów

04.03.2018

Znów pięciosetowy pojedynek stoczyły tarnowskie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w drugiej rywalizacji play-off w Kaliszu. Tym razem MKS Energa Kalisz nie dała za wygraną i wyrównała stan rywalizacji.

W niedzielnym spotkaniu w pierwszym secie obie drużyny stoczyły bardzo wyrównaną walkę. Tarnowianki radziły sobie z atomową zagrywką kaliszanek, nie popełniały błędów na siatce. Jednak w końcówce spotkania gospodynie w pewnym momencie prowadziły już 21:19. Dobra gra środkowej tarnowskiej Mai Grodzkiej pozwoliła odnieść sukces Grupie Azoty PWSZ.

Druga partia znów z początku wyrównana, jednak z czasem tarnowski blok zaczął zatrzymywać w ataku rywalki. Dobra zagrywka i szybko siatkarki trenera Michała Betleji objęły kilku punktowe prowadzenie. Przy prowadzeniu 18:9, coś w tarnowskim zespole się zacięło i rywalki szybko zmniejszyły straty. Ostatecznie jednak zabrakło broni by powstrzymać Magdalenę Szabó, Sabinę Podlasek i Paulinę Głaz. Drugi set również na korzyść tarnowianek 25:20 i zapowiadało się na niespodziankę.

W trzeciej partii zdenerwowane całą sytuacją kaliszanki szybko przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mocna zagrywka i blok na siatce wybiły z rytmu gry dobrze grające tarnowianki, które tym razem musiały uznać wyższość kaliszanek przegrywając 14:25.

W czwartej partii znów rozprężenie w szeregach tarnowskich i błędy w odbiorze wykorzystują kaliszanki. Powoli budują przewagę by ostatecznie wygrać tę odsłonę spotkania 25:16, wyrównując stan spotkania. Podobnie jak w sobotnim spotkaniu, o wygranej decyduje tie-break. Tę część meczu dobrze rozpoczęły tarnowianki, które szybko objęły prowadzenie. Jednak gospodynie wyrównały i od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. W połowie seta było 8:7 dla kaliszanek. Dwa asy serwisowe szybko dały trzypunktowe prowadzenie miejscowy. Ostatecznie MKS Energa Kalisz pokonała Grupę Azoty PWSZ Tarnów 15:12.

Stan rywalizacji kalisko-tarnowskiej 1:1. Przypomnijmy, że gra się do trzech zwycięstw, a rywalizacja teraz przenosi się do Tarnowa. W weekend rozegrane zostaną dwa pojedynki w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza. Pierwszy w sobotę o godzinie 19.