Niespodzianka w Mielcu. Bruk-Bet Termalica pokonuje PGE Stal Mielec

09.03.2020

Niespodziewane zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze Bruk Betu Termaliki Nieciecza, którzy pokonali na wyjeździe 3:0  wicelidera ligi  PGE Stal Mielec.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli piłkarze Dariusza Marca, którzy rundę wiosenną rozpoczęli od zwycięstwa 5:0 nad Olimpią Grudziądz. Słonie tydzień temu zaliczyły falstart, przegrywając w Niecieczy z ostatnią w ligowej tabeli Chojniczanką Chojnice.

Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki. Zespół z Mielca utrzymywał się przy piłce, kontrolując przebieg spotkania. Ta sytuacja  zmieniła się jednak w 33 minucie, kiedy to podyktowany wcześniej rzut karny wykorzystał Piotr Wlazło. Od tego czasu PGE Stal zaczęła atakować rywali z Małopolski. Aktywni byli zwłaszcza Mateusz Mak i Bartosz Nowak, którzy wyprowadzali kontrataki i  oddawali groźne strzały na bramkę Tomasza Loski.

Tego dnia jednak do bólu skuteczni byli zawodnicy z Niecieczy, a zwłaszcza Vladislavs Gutkovskis, który odpowiednio w 57 i 64 minucie trafiał do bramki Mielczan, ustalając tym samym wynik spotkania.

Dzięki temu Bruk-Bet Termalica Nieciecza awansowała na 10 miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi. PGE Stal nadal jest wiceliderem, jednak dzisiaj może ją wyprzedzić Podbeskidzie Bielsko Biała, które gra z Wartą Poznań.

Stal Mielec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:1)
0:1 – Piotr Wlazło (k.) 33′
0:2 – Vladislavs Gutkovskis 57′
0:3 – Vladislavs Gutkovskis 64′

Składy:

Stal Mielec: Damian Primel – Krystian Getinger, Mateusz Żyro, Szymon Stasik, Wojciech Lisowski – Andreja Prokić (60’Robert Dadok), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (65′ Adrian Paluchowski), Maciej Urbańczyk (69′ Lukas Bielak), Mateusz Mak – Michał Żyro.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Artem Putiwcew, Marcin Grabowski, Marcin Wasielewski (81′ Michał Orzechowski), Mateusz Grzybek – Przemysław Szarek, Martin Miković (73′ Feiz Shamsin) – Piotr Wlazło, Roman Gergel, Vlastimir Jovanović – Vladislavs Gutkovskis (86′ Florin Purece).