Niespodzianka w Poznaniu. Termalica lepsza od Warty

18.06.2020

Stawiana w roli faworyta Warta Poznań przegrała na własnym boisku z Bruk-Bet Termalicą 1:3. To spore zaskoczenie patrząc na pozycje i cele obu ekip w Fortuna 1. Lidze. Niecieczanie wrócili na zwycięską ścieżkę po dwóch meczach bez wygranej.

Czy Warta Poznań złapała zadyszkę? Najwidoczniej tak, ponieważ przegrała już drugi mecz z rzędu i zmarnowała szansę na bycie liderem tabeli. Na boisku gospodarze od początku spotkania wyglądali słabiej na tle gości z Niecieczy, popełniając przy tym wiele błędów w obronie. Jeden z nich wykorzystał w 13′ minucie Patrik Misak, skierował piłkę do siatki po celnym dośrodkowaniu Romana Gergela. W 30′ min po faulu na Łukaszu Trałce, sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykonał go były zawodnik „Słoni” Mateusz Kupczak. Goście nie dali za wygraną. Pod koniec pierwszej połowy Warta przyjęła bardzo ciężki cios. Misak zacentrował do zupełnie niekrytego w polu karnym Florina Purece, a ten nie dał szans Adrianowi Lisowi ładnym uderzeniem z woleja. W końcówce meczu indywidualną akcję wykończył Vladislavs Gutkovskis i ustanowił wynik meczu.

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica 1:3 (1:2) 0:1 Misak 13′ , 1:1 Kupczak 29′ -karny,  1:2 Purece 45′, 1:3 Gutkovskis 90′.

Warta Poznań: Adrian Lis – Patryk Stępiński, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Jakub Apolinarski (74′ Serhij Napołow), Robert Janicki (67′ Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski, Gracjan Jaroch (77′ Łukasz Spławski).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek – Marcin Grabowski, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek, Mateusz Grzybek, Vlastimir Jovanović, Florin Purece (90+1′ Jonathan de Amo), Patrik Misak (77′ Martin Miković), Piotr Wlazło, Roman Gergel, Matej Jelić (60′ Vladislavs Gutkovskis).