Niespodziewana porażka piłkarzy mieleckiej Stali [ZDJĘCIA]

05.11.2017

W Nice Pierwszej Lidze rozegrano 16.kolejkę spotkań. Piłkarze mieleckiej Stali podejmowali drużynę Stomilu Olsztyn.

Do tej pory zespół ze stolicy warmińsko-mazurskiego zdobył w ośmiu spotkaniach zaledwie jeden punkt. Również po kwadransie gry w Mielcu wątpliwy był kolejny dorobek Stomilu, bo po golu Dejana Djermanovicia Stal prowadziła 1:0. Wtedy też coś w grze mielczan się zacięło. Ich akcje nie były już tak klarowne i skuteczne. Nastawieni na kontrę piłkarze z Olsztyna wyrównali w 27 minucie po trafieniu Grzegorza Lecha. Jeszcze przed przerwą ku zdziwieniu kibiców przyjezdni objęli prowadzenie po niefortunnym zagraniu Rafała Grodzickiego.

W drugiej części spotkania, mielczanie bili głową o mur szczelnej obrony Stomilu. Rywale Stali bronili się niemal całym zespołem, co przyniosło im upragnione trzy punkty. Stomil podwyższył jeszcze w doliczonym czasie gry po golu Dani Ramireza. Zespół z Olsztyna wywozi punkty z Mielca po wygranej ze Stala 3:1.

Po tej porażce mielecka Stal wylądowała na 9 miejscu w ligowej tabeli. Piłkarze trenera Zbigniewa Smółki mają do rozegrania jeszcze trzy pojedynki – dwa wyjazdowe w Chorzowie z Ruchem oraz Bielsku Białej z Podbeskidziem i na własnym stadionie z GKS-em Tychy.