Niespodziewana porażka tarnowskich koszykarzy [ZDJĘCIA]

26.03.2019

O byt w drugiej lidze walczą koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W rywalizacji do dwóch wygranych spotkań, mierzą się z MKS Start Meble Dobrodzień.

W rudzie zasadniczej tarnowianie dwukrotnie wysoko pokonali rywala, ale w sobotnim meczu przekonali się, że spotkania o tak wysoką stawkę rządzą się swoimi prawami. Od pierwszych minut rywalizacji dominowali goście z Opolskiego. Drużyna z Dobrodzienia była skuteczna w szybkich kontratakach oraz rzutach trzypunktowych. Do połowy rywalizacji ta różnica wynosiła momentami nawet 10 punktów.

Po zmianie stron szybki zryw tarnowskiego zespołu zniwelował nieco strat. W czwartej kwarcie, gospodarze prowadzili już sześcioma punktami, ale słaba skuteczność i agresywna obrona rywala dodała większych emocji w ostatnich minutach meczu. Tu prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale tu znów górę wzięły trzypunktowe rzuty drużyny z Dobrodzienia. Ostatecznie Start Meble wygrywa w Tarnowie z MUKS 1811 Unią Tarnów 92:89 i w rywalizacji do dwóch wygranych prowadzi 1:0.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Sulowski i Piska po 16, Wardziński i Palmowski po 12, Bryzek 11, Szewczyk 8, Skowron 6, Niemczura 5, Kaliński 2 oraz Zaczkiewicz 1.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę w Oleśnie, gdzie swoje spotkania rozgrywa zespół z Dobrodzienia.