Nieudane zakończenie sezonu mieleckiej Stali

04.06.2018

Mielecka Stal, która dwie serie wstecz straciła szanse na awans, w ostatnim pojedynku walczyła z Podbeskidziem Bielsko Biała. W przypadku wygranej i korzystnym wynikom w pojedynkach Chojniczanka Chojnice – Drutex Bytovia oraz Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy, mielczanie mieli szanse nawet na miejsce na najniższym stopniu podium.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla piłkarzy ze Śląska, którzy od początku ruszyli do ataku. W 8 minucie Chmiel podał do Moskwika, a ten pokonał Rafała Strączka, który w tym spotkaniu zastąpił między słupkami Radosława Majeckiego. Bramkarz warszawskiej Legii wcześniej zakończył okres wypożyczenia w podkarpackim klubie i wrócił do stolicy. Chwilę później było już 2:0. Łukasz Sierpinia był faulowany w polu karnym i Paweł Tomczyk pewnie zamienił jedenastkę na bramkę. Mielczanie próbowali zdobyć kontaktową bramkę, jednak strzał Bartosza Nowaka pewnie wyłapał bramkarz Podbeskidzia. W 38 minucie kompletny nokaut gospodarzy, którzy tracą trzecia bramkę po strzale Moskwika.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy gospodarze próbowali zmniejszyć straty, jednak to drużyna z Bielska Białej po raz czwarty pokonała Rafała Strączka. Paweł Tomczyk został sam na sam z golkiperem mieleckim i nie miał problemów z pokonaniem go. Potrójna zmiana w drużynie Stali nie zmieniła jakości gry. Tym samym mielecka drużyna kończy rywalizację z Podbeskidziem i sezon 2017/2018 porażką 0:4 i kończy sezon na ósmym miejscu.

Mielecka drużyna będzie musiała szukać nowego szkoleniowca, bo Zbigniew Smółka od nowego sezonu rozpocznie pracę w gdyńskiej Arce.

Awans do Lotto Ekstraklasy już wcześniej zapewniły sobie drużyny Miedzi Legnica oraz Zagłębia Sosnowiec. Tę klasę rozgrywkową opuszczają drużyny Ruchu Chorzów, Olimpii Grudziądz i Górnik Łęczna.
Do Nice Pierwszej Ligi awansowały ŁKS Łódź, GKS Jastrzębie oraz Warta Poznań. W barażach z 15 drużyną zaplecza Lotto Ekstraklasy – Pogonią Siedlce powalczy krakowska Garbarnia, która zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach drugiej ligi.