Nieznaczna porażka szczypiornistów SPR PWSZ w pierwszym meczu barażowym

13.05.2019

Rozpoczęły się pojedynki o awans do PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn. SPR PWSZ Tarnów w dwumeczu zmierzy się z Nielbą Wągrowiec.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostało w Wielkopolsce. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Nielba narzuciła swój styl gry i prowadziła przez większość pojedynku, nawet 3-4 bramkami.

W 40 minucie Łukasz Hoffmann dał gospodarzom przewagę 17:13, najwyższą w spotkaniu. Gospodarze zmarnowali sporo dogodnych okazji i to pozwoliła tarnowianom odrobić nieco strat. Emilian Jewuła, doświadczony Łukasz Nowak i Jakub Kowalik rzucali w ostatnich minutach jak na zawołanie, dzięki czemu tarnowianie wyrównali. W kluczowym momencie nie zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem był remis 25:25, żadna z drużyn nie potrafiła wyprowadzić decydującej akcji. Na dwie sekundy przed końcem rywala powstrzymał Kowalik, gospodarze zyskali rzut karny, którego nie zmarnował Paweł Smoliński. Ostatecznie Nielba wygrała z SPR PWSZ Tarnów 26:25.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Emilian Jewuła i Jakub Kowalik – po 5, Łukasz Nowak 4, Marcin Wajda 3, Michał Chodara i Albert Sanek – po 2 oraz Kacper Pawłowski, Kacper Lazarowicz, Damian Misiewicz i Bartosz Niemiec – po 1

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę na parkiecie w Tarnowie. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do PGNiG Superligi, zaś przegrany będzie miał szansę na promocje w barażu z przedostatnią drużyną najlepszej polskiej ligi.