Dwa oblicza tarnowskich siatkarek [ZDJĘCIA]

11.10.2018

Pięciosetowy pojedynek zakończony happy endem dla tarnowskich siatkarek. Grupa Azoty PWSZ pokonała Karpaty Krosno, jednak gra gospodyń pozostawiała wiele do życzenia. Natomiast kolejną porażkę zapisały na swoim koncie siatkarki z Mielca.

Drużyna trenera Michała Betlei wystąpiła bez atakującej Magdaleny Szabó oraz libero Aleksandry Kaczyńskiej, za to zastępującą tą ostatnią Aleksandrą Guzikiewicz. Po wygranym pierwszym secie, w kolejnych dwóch partiach słaba gra tarnowianek w odbiorze i na siatce skutkuje wygranymi krośnianek. Jednak sygnał do ataku dały wprowadzone na parkiet w czwartym secie Marcelina Gliniecka oraz Sabina Podlasek. Najpierw doprowadziły do remisu w spotkaniu, a w piątej odsłonie tej rywalizacji z niekorzystnego wyniku odwróciły losy spotkania. Bo zespół z Krosna dobrze rozpoczął finalną partię rywalizacji, prowadził już nawet 4:1, jednak udana seria zagrywek Podlasek, wyprowadziła tarnowianki na prowadzenie i wygraną w tie-breaku 15:12 i w całym spotkaniu 3:2.

Kolejne spotkanie tarnowskie siatkarki rozegrają w sobotę w Warszawie, gdzie zmierzą się z Mazovią BlueSoft.

Natomiast trzecia kolejka nie była szczęśliwa dla siatkarek beniaminka pierwszej ligi, Szóstki Mielec. Zawodniczki trenera Romana Murdzy uległy w Wieliczce miejscowej Solnej w trzech setach. W kolejnym spotkaniu mielczanki podejmą na własnym parkiecie drużynę Energetyka Poznań.