Ogromne zmiany w Sandecji! Kafarski zwolniony, w jego miejsce medaliści olimpijscy!

06.07.2020

Do sporych zmian doszło w Nowym Sączu na cztery kolejki przed końcem sezonu. W miejsce dotychczasowego trenera Tomasza Kafarskiego Sandecja Nowy Sącz zatrudniła dwóch medalistów olimpijskich z Barcelony ’92 – Marcina Jałochę i Piotra Świerczewskiego. Duet poprowadzi klub w ostatnich kolejkach.

Kilka dni temu Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:2 z Chojniczanką i jej sytuacja w tabeli zrobiła się fatalna. Po 30. kolejkach Fortuna I ligi Sandecja zajmuje dopiero 15. miejsce i ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową, dlatego klub zwolnił Tomasza Kafarskiego, który pracował dwa lata w Nowym Sączu. Łącznie Kafarski prowadził zespół w 67 spotkaniach, w których Sandecja odniosła 25 zwycięstw, 20 remisów oraz poniosła 22 porażki. Piłkarzy poprowadzi teraz duet Piotr Świerczewski i Marcin Jałocha.

Zadaniem pary trenerskiej będzie skonsolidowanie drużyny i odpowiednie przygotowanie jej do czterech ostatnich tegorocznych meczów w Fortuna 1 Lidze – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Piotr Świerczewski to były piłkarz m.in. GKS Katowice, Saint-Etienne, Basii, Olympique Marsylia czy Lecha Poznań. W reprezentacji Polski rozegrał 70 meczów i strzelił jednego gola. Jako trener pracował m.in. w Zniczu Pruszków, ŁKS Łódź i reprezentacji Polski U-21.  W grudniu zadebiutował w formule MMA wygrywając na gali FFF2 z Gregiem Collinsem.

Marcin Jałocha to były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa, Waregem i Polonii Warszawa. W reprezentacji Polski wystąpił w 18 spotkaniach i zdobył jedną bramkę. Po zakończeniu piłkarskiej kariery trenował m.in.  Wisłę II Kraków czy Radomiak Radom.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN