Olimpia Wojnicz wygrywa w Żabnie [ZDJĘCIA]

24.10.2017

Piłkarze okręgówki za trzy tygodnie zakończą rundę jesienną. Na dobrej drodze do tego by zimę przeczekać w fotelu lidera są drużyny Okocimskiego Brzesko oraz Dunajca Zakliczyn.

W klasie okręgowej w grupie brzesko-bocheńskiej rozegrano 11.serie spotkań. Pagen Gnojnik uległ zespołowi Novi Rzezawianka 0:2, Okocimski Brzesko pokonał graczy Strażaka Mokrzyska 3:0. Olimpia Bucze uległa Sokołowi Maszkienice 1:2. W niedzielnych pojedynkach Olimpia Kąty przegrywa z Rylovią 3:5, Radłovia uległa Jadowniczance 1:3, Orzeł Debno pokonuje Sokół Borzęcin 2:1, z kolei Naprzód Sobolów remisuje z Tarnavią 3:3. W tabeli na czele Okocimski Brzesko z pięcioma punktami przewagi nad Rylovią i dziewięcioma oczkami nad Novymi Rzezawianka, Sokołem Maszkienice i Olimpią Kąty.

W grupie tarnowskiej piłkarze zmierzyli się po raz dwunasty w tym sezonie. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska pokonała Dunajec Zbylitowska Góra 2:0, Zorza Zaczarnie wygrywa z GKS Gromnik 1:0, Wisła Szczucin gromi Klub Sportowy Śmigno 6:1, LKS Wietrzychowice przegrywa z Łukovia 0:1, Victoria Koszyce Małe pokonuje LKS Nową Jastrząbka 3:1, LUKS Skrzyszów remisuje z Metalem Tarnów 2:2. W pierwszym niedzielnym spotkaniu drugi zespół Polanu Żabno podejmował graczy Olimpii Wojnicz. Po pierwszych 45 minutach w lepszych humorach byli gospodarze, którzy prowadzili po trafieniu Wojciecha Kruka. W drugiej części Mariusz Kamiński wyrównał, a na sześć minut przed końcem meczu Mateusz Nowak strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla graczy z Wojnicza. Ostatecznie w Żabnie drugi zespół Polanu uległ Olimpii 1:2.

W ostatnim meczu Ciężkowianka pokonała graczy lidera Dunajca Zakliczyn 2:0. W tabeli na prowadzeniu nadal zespół z Zakliczyna, dwa punkty przed Wisłą Szczucin i Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska oraz pięć oczek przed LUKS-em Skrzyszów i tarnowskim Metalem.