Orlen Wisła Płock bezlitosna dla Grupy Azoty Tarnów

18.02.2020

Porażką tarnowskich piłkarzy ręcznych z Orlen Wisłą Płock 16:33 (7:15) zakończył się mecz 22 kolejki PGNiG Superligi. Nowy rekord strzelecki ligi ustanowił zawodnik gości Michał Daszek, którzy rzucił aż 18 bramek!

Podopieczni Marcina Markuszewskiego pierwszą bramkę w meczu zdobyli dopiero w 13 minucie przy stanie 6:0 dla Orlen Wisły Płock. Potem Tarnowianie starali się gonić rywala, jednak na przerwę schodzili z ośmiobramkową stratą.

Druga połowa to ciąg dalszy wspaniałej gry Michała Daszka, który w tej części meczu zdobył aż 10 goli notując stuprocentową skuteczność! Zespół z Tarnowa zaliczał wiele strat w grze w ataku i miał problemy z przebiciem się przez szczelną obronę gości. Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała z Grupą Azoty Tarnów 16:33 cały czas kontrolując przebieg spotkania.

Najlepszym zawodnikiem po stronie tarnowskiego zespołu został wybrany Jakub Kowalik, którzy strzelił 5 bramek. Po trzy bramki dołożyli Dadej i Kużdeba, a po jednej Kedzo, Tokuda, Tarcijonas, Pedryc i Grabowski.

Obecnie zespół Grupy Azoty Tarnów zajmuje ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze. W następnej kolejce podopiecznych Marcina Markuszewskiego czeka mecz na wyjeździe z SPR Stalą Mielec.