Paraolimpijska dyscyplina w hali nowosądeckiego MOSiR-u

09.10.2018

Ponad 200 niepełnosprawnych osób spotkało się we wtorek (09.10.) w Nowym Sączu na turnieju bocci. Ta dyscyplina paraolimpijska wywodzi się od włoskiej gry w bule. Spotkanie ma za zadanie zintegrować środowisko osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Uczestnicy Integracyjnego Turnieju Bocci przekonywali w rozmowie z naszą reporterka, że cały rok czekają na ten turniej. – To jest fajna impreza i fajnie rzuca się piłką – przekonuje uczestnik turnieju. – Zdobyliśmy pierwsze miejsce dla Warsztatów Nadziei i bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa – dodaje Justynka Jurczak.

Rywalizacja odbywa się w trzech grupach, w zależności od stopnia niepełnosprawności. – Chodzi o integrację, zawody, ale też dobrą zabawę – przekonuje Tomasz Baliczek, organizator turnieju. – To jest także podsumowanie i uhonorowanie ich całorocznej pracy, treningów i zaangażowania. Każdy dostaje medal i upominek, a na zwycięzców czekają puchary i statuetki – dodaje.

Zawodnikom pomagali studenci Państwowej Wyżej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Czuwali podczas zawód jako sędziowie, ale także dbali o kondycje fizyczną uczestników.

Była to 12. odsłona turnieju bocci w Nowym Sączu. Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj:
Tomasz Baliczek
Uczestnicy Turnieju
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy