Pasmo sukcesów zawodniczek LKS Witów ski Mszana Górna

18.09.2020

Przez odwołanie w tym roku wielu biegów przełajowych i ulicznych, częściej niż w poprzednich latach startują na nartorolkach. Ta dyscyplina okazała się dla niech szczęśliwa. Zawodniczki przywiozły do domu medale m.in. z Zakopanego.

Drugie miejsce wśród juniorek na Mistrzostwach Polski zajęła Klaudia Kaleta z Kasiny Wielkiej (LKS Markam Wiśniowa), a trzecia była Ewelina Kołodziej z Łętowego (LKS Witów ski Mszana Górna). W klasyfikacji open zajęły odpowiednio 4 i 7 miejsce.

Wśród zawodniczek do 15 lat bardzo dobrze pobiegły debiutujące w zawodach na nartorolkach Oliwia Dawiec (Mszana Górna), Zuzanna Nowak i Martyna Kuczaj (Łętowe), które zajęły 12, 16 i 21 miejsce.

To kolejne sukcesy. W zeszłym tygodniu zawodnicy LKS ‚Witów ski” startowali na nartorolkach w Jeleniej Górze – Sobieszowie. W biegu techniką klasyczną 2 miejsce zajął Bogusław Gracz, trzecie – Aleksandra Kołodziej (Łętowe) i ósme – Jan Kopyciński (Mszana Dolna).

W biegu techniką łyżwową, o zwycięstwo do ostatnich metrów walczyła Ola Kołodziej, ostatecznie zajmując drugie miejsce, za reprezentantką gospodarzy. Bogusław Gracz tym razem był czwarty.