PGE FKS Stal Mielec mistrzem Fortuny 1. ligi!

25.07.2020

Efektownie sezon zakończyła mielecka stal, która na własnym boisku rozbiła Chojniczankę Chojnice 4:1 (0:1). Ponadto podopiecznym Dariusza Marca udało się na finiszu wyprzedzić Podbeskidzie Bielsko-Biała i wygrać pierwszoligowe rozgrywki.

Mecz na stadionie  przy ulicy Solskiego lepiej rozpoczęli goście. W 19 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wpakował Janusz Surdykowski.

Druga połowa to już popis zawodników Stali, którzy strzelili w tej części gry aż cztery bramki. Festiwal strzelecki w 53 minucie rozpoczął Bartosz Nowak dla którego był to 13 gol w sezonie.  Dziesięć minut później po dośrodkowaniu Łukasza Getingera piłkę głową do siatki skierował Mateusz Mak. W 80 minucie po serii błędów w polu karnym zespołu z Chojnic do piłki dopadł Maciej Domański i uderzeniem z szesnastego metra pokonał bramkarza gości. Strzelanie w doliczonym czasie gry zakończył Robert Dadok, który z bliskiej odległości po uderzeniu głową skierował piłkę do bramki chojnickiego zespołu.

Po końcowym gwizdku rozpoczęła się w Mielcu niezwykła feta. Stal powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po 24 latach przerwy.

Teraz mielecką drużynę czeka kompletowanie składu przed startem PKO BP Ekstraklasy. Między innymi Jakub Wrąbel czy Michał Żyro znajdują się na wypożyczeniu i nie wiadomo czy zostaną w Mielcu na dłużej. Kontrakt z klubem kilka dni temu o kolejne dwa lata przedłużył Grzegorz Tomasiewicz.