PGE FKS Stali Mielec wygrywa w hicie kolejki

03.06.2020

W emocjonującym meczu 23.kolejki Fortuny 1 Ligi mielecki klub wygrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:1 (2:1). Po tym spotkaniu Stalowcy awansowali na fotel lidera i mają punkt przewagi nad Podbeskidziem Bielsko Biała i Wartą Poznań, których czekają jeszcze zaległe mecze.

Spotkanie od początku obfitowało w wiele bramkowych sytuacji. Już w 10 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Żyro i to on zdobył pierwszą bramkę w meczu.

Chwilę potem były piłkarz m.in. Legii Warszawa został antybohaterem swojej drużyny dotykając piłkę ręką w polu karnym. Jedenastkę na gola pewnie zamienił gwiazdor legnickiej drużyny Marquitos.

W późniejszej części pierwszej połowy mecz obfitował w wiele błędów obrony Miedzi. Z opresji klub z Legnicy co chwilę wyciągał doświadczony bramkarz Łukasz Załuska.

W 37. minucie za sytuację w polu karnym  zrehabilitował się Żyro, który pięknym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał szans golkiperowi Miedzi.

W drugiej części gry zespół z Legnicy ruszył do ataku. Aktywny był zwłaszcza Omar Santana, a także Marquitos, który w 70 minucie z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki uderzając w słupek.

Chwilę później drugą żółtą kartkę obejrzał gracz Stali Mateusz Żyro. Powodem wykluczenia piłkarza miały być słowa krytyki skierowane do sędziego spotkania. Grający w „10” zespół z Mielca nie dał jednak wypuścić zwycięstwa z ręki, chociaż w końcówce spotkania często w opałach był bramkarz gości Jakub Wrąbel.

Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)
Bramki: Marquitos (15 – rzut karny) – Michał Żyro (10, 37)