PGE Stal Mielec wygrywa kolejny mecz kontrolny

02.02.2020

Tym razem podopieczni trenera Dariusza Marca rozprawili się z rzeszowską Resovią 3:2.

Można powiedzieć, że mecz miał dwa oblicza. Lepiej weszli w niego jednak piłkarze ze stolicy Podkarpacia, którzy już w 20 minucie otworzyli wynik spotkania. Autorem pierwszego trafienia był Daniel Świderski. Radość przyjezdnych z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już 11 minut później na 1:1 strzelił Grzegorz Tomasiewicz. Pomocnik wicelidera Fortuna 1. Ligi pewnie wykorzystał rzut karny. Tuż przed końcem pierwszej połowy rzeszowiacy prowadzili jednym golem. Tym razem piłkę do siatki rywali skierował były zawodnik Stali Sebastian Zalepa. Tym samym do przerwy Resovia prowadziła 2:1.

Druga połowa to zupełnie inny obraz gry. Mielczanie coraz częściej zaczęli atakować bramkę rywali, ale mimo to na wyrównujące trafienia trzeba było chwilę poczekać. W 70 minucie bramkarza drużyny z Rzeszowa zaskoczył Wojciech Lisowski. Obrońca mieleckiej ekipy mocnym strzałem z rzutu wolnego nie dał żadnych szans Wojciechowi Danielowi.

Dokładnie trzy minuty później było już 3:2. Gola dla Stali zdobył najlepszy strzelec w rozgrywkach ligowych Bartosz Nowak.

Mielczanie wygrali drugi sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Wcześniej pokonali Sandecję Nowy Sącz oraz ulegli krakowskiej Wiśle.

W najbliższy piątek biało-niebiescy również w meczu kontrolnym zmierzą się z rzeszowską Stalą. Później wylot na zgrupowanie do Turcji, w której rozegrają kolejne trzy sparingi.

Powrót do ligowych zmagań już 29 lutego.