PGE FKS Stal Mielec wygrywa i przybliża się do awansu!

15.07.2020

Po dwóch spotkaniach, w których mielecki zespół zdobył zaledwie jeden punkt, tym razem podopieczni Dariusza Mielca pokonali Chrobrego Głogów 1:0 (0:0). To ważne zwycięstwo, które przybliża zespół z Podkarpacia do bezpośredniego awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Na początku spotkania świetnie prezentujący się na wiosnę zespół z Głogowa pokazał, że będzie ciężkim rywalem dla mieleckiej stali. Mecz wyrównał się po pierwszym kwadransie, jednak do przerwy na tablicy świetlnej stadionu przy ulicy Solskiego widniał wynik bezbramkowy.

W 56 minucie Stalowcy wyszli na prowadzenie. Wprowadzony na boisko Maciej Domański dobił strzał Mateusza Maka, który wcześniej Michał Szromnik  sparował na słupek.

W drugiej połowie gra zdecydowanie się otworzyła. W jednej sytuacji Jakuba Wrąbla mało co nie pokonał Mateusz Żyro, który miał problem z wybiciem dośrodkowania Michała Ilkowa-Gołąba. Ostatecznie Mielczanie dowieźli zwycięstwo do końca i znacznie przybliżyli się do awansu do PKO BP Ekstraklasy

– Dzisiaj na boisku widoczna była determinacja i wola walki – mówił na pomeczowej konferencji trener PGE FKS Stali Mielec Dariusz Marzec.

– Taki zespół zawsze chciałbym widzieć. Zachowaliśmy się dzisiaj jak dobry bokser, po ciosie jaki dostaliśmy kilka dni temu potrafiliśmy się podnieść i oddaliśmy, co prawda innemu przeciwnikowi, ale stanęliśmy na wysokości zadania. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie wyglądała tak dobrze, było widać nerwowość, natomiast w drugiej połowie ta gra wyglądała dużo lepiej.

W następnym spotkaniu PGE FKS Stal Mielec zmierzy  się na własnym terenie z Zagłębiem Sosnowiec, a na zakończenie sezonu zagra z Chojniczanką Chojnice. Obecnie klub z Podkarpacia ma cztery punkty przewagi nad trzecią w tabeli Wartą Poznań.

Stal Mielec – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 – Maciej Domański 56′