Pierwsza przegrana Bruk-Bet Termaliki, Sandecja wciąż bez punktów – ligowe podsumowanie tygodnia

28.09.2020

To nie był udany weekend dla drużyn piłkarskich z regionu występujących w Fortunie 1 Lidze.

W piątek Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniosła pierwszą porażkę w tym sezonie w Fortunie 1 Lidze. Na stadionie w Niecieczy podopieczni Mariusza Lewandowskiego przegrali 0:1 z Arką Gdynia.

Mecz od początku był wyrównany. Zawodnicy Arki w pierwszej połowie skutecznie zatrzymywali ataki gospodarzy z Niecieczy, nie dopuszczając zwłaszcza do stałych fragmentów gry, które są groźną bronią „Słoni”.

W drugiej połowie zawodnicy z wybrzeża byli znacznie bardziej aktywni w ataku, efektem czego był gol zdobyty przez Rafała Wolsztyńskiego w 89. minucie. Na wyrównanie zawodnikom z Małopolski już zabrakło czasu.

– Goście nie zasłużyli na to zwycięstwo – mówił na pomeczowej konferencji trener „Słoni” Mariusz Lewandowski
Po tym meczu Niecieczanie spadli na czwarte miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi.

Przede wszystkim gratuluję Arce zwycięstwa w tym meczu, chociaż na pewno na nie nie zasłużyła. Byliśmy zespołem, który w pierwszej połowie szczególności grał lepsza piłkę. Mieliśmy dużo posiadania, dużo akcji ofensywnych, kombinacyjnej gry. Arka miała problemy w pierwszej połowie, żeby przeciwstawić się naszej grze. W drugiej połowie to sie troszeczkę wyrównało. Można powiedzieć, że wynik remisowy byłby bardziej sprawiedliwy w tym spotkaniu i ku temu to wszystko szło, ale w piłce wiadomo, że czasami nie ma sprawiedliwości i to akurat w tym dzisiejszym dniu to my schodzimy jako przegrani. Straciliśmy 3 punkty. Na pewno jesteśmy źle i zdenerwowani, że tak to sie stało.

Jeszcze gorzej poradzili sobie w niedzielę piłkarze Sandecji Nowy Sącz, którzy przegrali w Łodzi z liderem ligi – ŁKSem 1:4.

Przewaga podopiecznych Wojciecha Stawowego ani przez moment nie podlegała dyskusji. Hat-trick w tym meczu ustrzelił Łukasz Sekulski. Honorową bramkę dla zespołu z Nowego Sącza zdobył w 63. minucie Bartłomiej Kasprzak.

Po tym meczu Sandecja Nowy Sącz zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi z zerowym dorobkiem punktowym.