Pierwsze zwycięstwo futsalistów Unii Tarnów w tym sezonie

06.10.2020

W  meczu kończącym 3. kolejkę zmagań w grupie południowej I ligi futsalu ‚Jaskółki’ pokonały we własnej hali AZS UMCS Lublin 4-2.

Zawodnicy beniaminka z Tarnowa już do przerwy prowadzili 1-0 po bramce Stańczyka. Prowadzenie podwyższył Grzesiak, trafiając do siatki rywali na początku drugiej połowy. Faworyci z Lublina nie mieli nic do stracenia i rzucili się do odrabiania strat. W końcu, goście dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie bramkarza ‚Jaskółek’. Ostatecznie Tarnowianie wykorzystali błędy rywali i po trafieniach Wałacha i Grzesiaka zwyciężyli z AZS UMCS Lublin 4-2.

Po trzech kolejkach Unia Tarnów z dorobkiem 4 punktów na koncie plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. Prowadzi Górnik Polkowice z kompletem oczek.

Kolejne spotkanie ‚Jaskółki’ rozegrają 11 października na wyjeździe z zespołem KS Kamionka Mikołów.

Skład: Wałach (1) – Fryś, Mroczka, Przybył, Grzesiak (2)

Rezerwowi: Strzelecki, Sieńczak, Jodłowski, Wolański, Stańczyk (1) , Pawlak, Krakowski, Pasek