Pierwsze zwycięstwo PGE FKS Stali Mielec w PKO BP Ekstraklasie

29.09.2020

Po pasjonującym spotkaniu Stalowcy pokonali na własnym boisku Piasta Gliwice 3:2.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 21 minucie pewnie wykonanym rzutem karnym Maciej Domański.

Po bramce Mielczan śmielej do ataku ruszyli zawodnicy gości. Ich przewaga nie przyniosła jednak w pierwszych 45 minutach zdobyczy bramkowej.

Początek drugiej połowy to trzęsienie ziemi na stadionie przy ulicy Solskiego. Stal raziła niedokładnością w rozegraniu, co szybko zemściło się na beniaminku z Podkarpacia. Najpierw w 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową strzelił dla Piasta były zawodnik Stali – Michał Żyro.

Natomiast w 54 kolejną bramkę dla gości strzałem z okolic 16 metra dołożył Dominik Steczyk.

Minutę później było już 2:2. składną akcję mielczan wykończył spokojnym uderzeniem Mateusz Mak.

Ten sam zawodnik po podaniu z lewej strony boiska ustalił w 80 minucie wynik na 3:2.

– Jestem zadowolony, jak moi zawodnicy zareagowali po meczu w Gdańsku – mówił na konferencji pomeczowej trener gospodarzy Dariusz Skrzypczak.

-Po takim meczu, gdzie strzelamy trzy bramki u nas w Mielcu, gdzie rzeczywiście było bardzo dobre widowisko, pięć bramek. Kibice mogą być zadowoleni, ponieważ zespół pokazał  reakcję po meczu z Lechią Gdańsk wygrywając 3:2 i to jest bardzo co prawda mały, ale ważny krok do przodu dzisiaj uczyniliśmy wygrywając mecz.

Stal po tym meczu jest na jedenastym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 5 punktów.

Stal Mielec – Piast Gliwice 3:2 (1:0)

Bramki: Domański (21 – rzut karny), Mak (55, 80) – Michał Żyro (49), Steczyk (53)