Piłkarki Tarnovii na zwycięskim szlaku [ZDJĘCIA]

13.05.2019

W pierwszej lidze piłki nożnej kobiet drużyna Tarnovii w 18 serii spotkań podejmowała na własnym stadionie ekipę Rysów Bukowina Tatrzańska.

Gospodynie w tym roku nie wygrały jeszcze na własnym stadionie, z kolei rywalki spod Tatr złapały serię wygranych. Mimo przewagi Tarnovii w pierwszej połowie, padła tylko jedna bramka autorstwa Katarzyny Białoszewskiej. Po zmianie stron ekipa z Bukowiny Tatrzańskiej wyrównała po trafieniu z rzutu wolnego Julii Szostak. Chwilę później drużyna Rysów ponownie trafiła, ale zrobiła to z pozycji spalonej. Tarnovia ponownie objęła prowadzenie w 67 minucie po golu Karoliny Stańdo, ale dziesięć minut później Anna Jurkowska doprowadziła do stanu 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do tarnowianek. Najpierw na 3:2 podwyższyła Gabriela Gębica, zaś w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 4:2 dla Tarnovii ustaliła Karolina Kopacz.

W następnej kolejce piłkarki Tarnovii zagrają w Kolbuszowej Dolnej z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużyną Sokoła.