Piłkarska środa: Stal odrabia zaległości, gra tarnowska okręgówka

13.09.2017

Dziś piłkarska środa w regionie. W pierwszej lidze zaległe spotkanie rozegrają piłkarze mieleckiej Stali. Grać będą również piłkarze tarnowskiej okręgówki, gdzie zaplanowano sześć pojedynków szóstej kolejki.

Piłkarze mieleckiej Stali odrobią zaległości. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki podejmą na własnym stadionie drużynę Puszczy Niepołomice. To spotkanie miało być rozegrane w ramach siódmej kolejki spotkań Nice Pierwszej Ligi. Zostało jednak przesunięte ze względu na występ w reprezentacji Kirgistanu Edgara Bernhardta. W ostatniej kolejce mielczanie wygrali w Częstochowie z Rakowem, natomiast Puszcza uległa na własnym stadionie Chrobremu Głogów. Zespół z Podkarpacia po sześciu pojedynkach ma na swoim koncie 13 punktów i plasuje się na piątym miejscu. Natomiast ekipa z Puszczy ma o trzy oczka mniej i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli ligowej. Mielczanie chcą kontynuować marsz w górę tabeli, a ewentualne dzisiejsze zwycięstwo może ich wywindować na czwarte miejsce na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Początek środowego spotkania na stadionie przy ulicy Solskiego w Mielcu o godzinie 19.

 

Natomiast szóstą kolejkę rozegrają piłkarze tarnowskiej okręgówki. W jej ramach odbędzie się sześć pojedynków, a wszystkie rozpoczną się o godzinie 17.

Dunajec Zbylitowska Góra podejmie graczy LKS Nowa Jastrząbka, Dunajec Zakliczyn sprawdzi formę futbolistów lidera Metalu Tarnów. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska zagra z Olimpią Wojnicz, Zorza Zaczarnie z drugą drużyną Polanu Żabno. Wisła Szczucin będzie chciała podreperować swój dorobek punktowy po ostatniej wpadce w rywalizacji z ekipą LUKSu Skrzyszów. W ostatnim spotkaniu LKS Wietrzychowice podejmie Victorię Koszyce Małe. Dwa spotkania tej kolejki zostały rozegrane w sierpniu awansem. Ciężkowianka pokonała Klub Sportowy Śmigno 2:1, a GKS Gromnik rozgromił Łukovię 4:0.

W grupie brzesko-bocheńskiej zaległości odrobią piłkarze Radłovii oraz Sokoła Borzęcin. To spotkanie miało być rozegrane w ramach drugiej kolejki. Obie drużyny potrzebują przełamania. Gospodarze jak na razie zdobyli tylko jeden punkt, zaś w dwóch dotychczasowych pojedynkach wyjazdowych, piłkarze Sokoła nie zdołali zdobyć choćby punktu. Początek rywalizacji o godzinie 17, na stadionie w Radłowie.

Posłuchaj:
Michał Janota
Rafał Grodzicki
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN