Piłkarski finisz na Podkarpaciu

17.06.2019

Przenosimy się na ligowe stadiony, gdzie po raz ostatni w tym sezonie swoje pojedynki rozegrali czwartoligowcy. 34. kolejkę rozegrali na Podkarpaciu.

W piątkowe popołudnie na stadionie w Tuczempach, miejscowy Piast rywalizował z Legionem Pilzno. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem drużyny gości, po golu Adriana Ślęzaka w 45 minucie. Po zmianie stron strzelali już gospodarze. Po dwa trafienia zaliczyli na swoim koncie Rafał Noga i Hubert Więcek. Dla drużyny z Pilzna jedyną bramkę strzelił Sebastian Cichowski i spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy Piasta 4:2.

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Igloopolu Dębica, którzy swój pojedynek rozgrywali w Sanoku z miejscowym EcoBallem. Dwanaście minut po pierwszym gwizdku sędziego Igloopol Dębica wyszedł na prowadzenie. Gola dla gości zdobył Piotr Syguła. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część tego meczu. W drugiej połowie sygnał do ataku dał gospodarzą Mateusz Kuzio, który zdobył bramkę wyrównującą w 72 minucie gry. To jednak tylko podrażniło gości, którzy odpowiedzieli dwoma trafieniami i ostatecznie wygrali 3:1.

Na zakończenie sezonu i gry w czwartej lidze, piłkarze Wisłoki Dębica urządzili sobie ostre strzelanie. W rywalizacji ze Stalą Gorzyce gospodarze wygrali aż 6:0. Już w 6 minucie bramkarza rywali pokonał Dawid Sojda. Dwadzieścia minut później było już 2:0 za sprawą Damiana Łanuchy, a w 39 minucie na 3:0 trafił Damian Lubera. Druga część gry niczym szczególnym się nie różniła. Dominująca Wisłoka Dębica bez litości wykorzystywała nadarzające się okazje i sukcesywnie powiększała prowadzenie. W 53 minucie drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Łanucha, trzy minuty po nim na listę strzelców wpisał się Kamil Rębisz, a ostateczny wynik ustalił w 63 minucie Sebastian Fedan. Gospodarze po końcowym gwizdku mogli wspólnie ze swoimi kibicami świętować awans do trzecie ligi. Natomiast Stal Gorzyce od kilku kolejek była już pogodzona z losem czyli spadkiem do okręgówki.

Igloopol Dębica kończy sezon na jedenastym miejscu, zaś gracze Legionu Pilzno na dwunastej lokacie. W przyszłym sezonie w czwartej lidze podkarpackiej rywalizować będą piłkarze drugiej drużyny PGE Stali Mielec.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN