Piłkarze z Mielca na urlopach, w połowie czerwca start przygotowań

04.06.2019

W poniedziałek 17 czerwca PGE Stal Mielec rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w Fortuna Pierwszej Lidze. Miejscem pracy będą obiekty przy Solskiego w Mielcu – trzy boiska, siłownia, hala lekkoatletyczna, odnowa i basen.

Nie zabraknie akcentów jubileuszowych osiemdziesięciolecia mieleckiego klubu. W pierwszych trzech tygodniach zaplanowano 5 gier kontrolnych – w sobotę 22 czerwca na boisku w Woli Chorzelowskiej z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy Rakowem Częstochowa, cztery dni później w Kielcach z Koroną. 29 czerwca ponownie w Woli Chorzelowskiej mielczanie zmierzą się z Puszczą Niepołomice, pięć dni później w Mielcu z drugoligową Resovią, a 6 lipca z beniaminkiem Fortuna Pierwszej Ligi Radomiakiem Radom.

Czwarty tydzień zakończy Memoriał 5 Chłopaków ze Stali i Turniej 80 lat Stali Mielec z udziałem Reprezentacji AFE Hiszpania, słowackiego FK Poprad i PGE FKS Stal Mielec. Sprawdzianem generalnym będzie spotkanie z walczącą o drugą ligę rzeszowską Stalą.

 

W nowym sezonie Fortuna Pierwszej Ligi zmienią się nieco zasady awansu do Lotto Ekstraklasy. Dwie pierwsze drużyny awansują automatycznie o klasę wyżej, zaś cztery kolejne powalczą o kolejne miejsce promocyjne.

 

Posłuchaj:
Artura Skowronka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN