Piłkarze z Mielca na urlopach, w połowie czerwca start przygotowań

04.06.2019

W poniedziałek 17 czerwca PGE Stal Mielec rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w Fortuna Pierwszej Lidze. Miejscem pracy będą obiekty przy Solskiego w Mielcu – trzy boiska, siłownia, hala lekkoatletyczna, odnowa i basen.

Nie zabraknie akcentów jubileuszowych osiemdziesięciolecia mieleckiego klubu. W pierwszych trzech tygodniach zaplanowano 5 gier kontrolnych – w sobotę 22 czerwca na boisku w Woli Chorzelowskiej z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy Rakowem Częstochowa, cztery dni później w Kielcach z Koroną. 29 czerwca ponownie w Woli Chorzelowskiej mielczanie zmierzą się z Puszczą Niepołomice, pięć dni później w Mielcu z drugoligową Resovią, a 6 lipca z beniaminkiem Fortuna Pierwszej Ligi Radomiakiem Radom.

Czwarty tydzień zakończy Memoriał 5 Chłopaków ze Stali i Turniej 80 lat Stali Mielec z udziałem Reprezentacji AFE Hiszpania, słowackiego FK Poprad i PGE FKS Stal Mielec. Sprawdzianem generalnym będzie spotkanie z walczącą o drugą ligę rzeszowską Stalą.

 

W nowym sezonie Fortuna Pierwszej Ligi zmienią się nieco zasady awansu do Lotto Ekstraklasy. Dwie pierwsze drużyny awansują automatycznie o klasę wyżej, zaś cztery kolejne powalczą o kolejne miejsce promocyjne.

 

Posłuchaj:
Artura Skowronka
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy