Piłkarze Stali Mielec wygrywają z Podbeskidziem

22.11.2017

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze mieleckiej Stali. W zaległym spotkaniu Nice Pierwszej Ligi drużyna trenera Zbigniewa Smółki wygrała w Bielsku Białej z miejscowym Podbeskidziem 3:2.

Spotkanie w pierwszej części należało do drużyny z Podkarpacia, którzy dzięki samobójczemu trafieniu oraz bramce Mateusza Cholewiaka prowadzili 2:0. Po zmianie stron Górale strzelili kontaktowego gola, zaś w 81 minucie Sabala nie wykorzystał szansy na remis pudłując rzut karny. 120 sekund później litewski napastnik pokonał Radosława Majeckiego, ale ostatnie słowo należało do graczy z Mielca. W 88 minucie po raz drugi w tym spotkaniu do bramki Podbeskidzia trafił Cholewiak, dając trzy punkty ekipie z Podkarpacia po wygranej 3:2.

W tabeli Stal przesunęła się na piąte miejsce, mając na swoim koncie 28 punktów. W ostatnim spotkaniu mielczanie podejmą zespół GKSu Tychy. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 17:45.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec 2:3 (0:2)

Bramki: Paweł Tomczyk 54 min, Valērijs Šabala 83 min. – Paweł Oleksy 40 min. (samobójcza), Mateusz Cholewiak 45 i 89 min.

Żółte kartki: Šabala – Đermanović.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Widzów: 3501.

W 82. minucie Valērijs Šabala (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Majecki obronił). Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości – Dominik Sadzawicki.

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Oleksy (od 46 min. Paweł Moskwik) – Miłosz Kozak (od 84 min. Tomasz Podgórski), Adrian Rakowski, Łukasz Hanzel, Dimityr Ilijew (od 46 min. Paweł Tomczyk), Łukasz Sierpina – Valērijs Šabala.

Stal: Radosław Majecki – Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leândro – Maksymilian Banaszewski, Arkadiusz Górka (od 65 min. Piotr Marciniec), Krystian Getinger, Michał Janota (od 72 min. Tomasz Swędrowski), Mateusz Cholewiak – Dejan Đermanović (od 77 min. Szymon Przystalski).