Na Podkarpaciu rozpoczęli piłkarską wiosnę

13.03.2019

Piłkarską wiosnę rozpoczęły drużyny grające w czwartej lidze podkarpackiej. W 18. kolejce spotkań kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali piłkarze lidera tabeli Wisłoki Dębica.

Drużyna z Dębicy dobrze przepracowała okres przygotowań i do Jarosławia jechała z myślą zdobycia trzech punktów. W Jarosławiu natomiast opanowali już „pożar” i mieli nadzieję na niespodziankę. Gracze JKS-u Jarosław, trzymali się bardzo długo, bo aż do 69. minuty. Właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wrzosek dając prowadzenie Wisłoce Dębica. Jak się później okazało był to jedyny gol.

Wisłok Wiśniowa pokonał w Dębicy Igloopol 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Maciej Maślany.

Natomiast Klub Sportowy Pilzno rywalizował w tej kolejce z Przełomem Besko. Faworytem tego pojedynku, mimo ostatnich problemów, była drużyna gospodarzy. Na ławce trenerskiej zadebiutował Marcin Kudłacz. Był to też pierwszy oficjalny mecz zespołu z Pilzna pod nową nazwą. W wyrównanej pierwszej odsłonie tej rywalizacji bramki nie padły. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w połowie drugiej części gry. W 67. minucie uderzeniem z woleja popisał się Damian Wolański, który skutecznie dobił strzał jednego z kolegów i dał prowadzenie drużynie z Pilzna. Odpowiedź gości była jednak bardzo szybka. Zaledwie kilka minut później do wyrównania doprowadził Fabian Winnicki, który po interwencji bramkarza pilźnian z bliskiej odległości dobił piłkę do pustej bramki. Już w 70. minucie precyzyjną wrzutkę z prawej strony boiska wykorzystał Damian Wolański, który uderzeniem głową znów dał prowadzenie miejscowym. W samej końcówce spotkania, kiedy już wydawało się, że klub z Pilzna zainkasuje komplet punktów, jeden z zawodników Przełomu Besko został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na bramkę skutecznie zamienił Konrad Kijowski i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W tabeli ligowej na prowadzeniu Wisłoka Dębica z przewagą dwóch punktów nad Izolatorem Boguchwała i Polonią Przemyśl. Szósty jest Klub Sportowy Pilzno, zaś dziewiąty Igloopol Dębica.