Podkarpacki punkt Jaskółek, pierwsza porażka Rzemieślnika

13.11.2017

W trzeciej lidze grupie czwartej tarnowska Unia w 16.kolejce spotkań wyjechała do Wólki Pełkińskiej, gdzie zmierzyła się z zespołem Wólczanki.

To spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Jaskółek, które w 2 minucie pod golu Dawida Sojdy objęły prowadzenie. W miarę upływu czasu gospodarze dążyli do odrobienia strat. Uczynił to dopiero w 49 minucie Maciej Lech wykorzystując rzut karny. Do końca spotkania obie drużyny nie zdobyły kolejnych bramek, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Tarnowska Unia remisuje w Wolce Pełkińskiej z Wolczanką 1:1. W tabeli Jaskółki na piętnastym miejscu, ostatnim bezpiecznym. Gracze trenera Daniela Bartkowskiego mają na swoim koncie 13 punktów. W następnej kolejce, kończącej rundę jesienną rozgrywek, Unia podejmie na własnym stadionie zespół Orląt Radzyń Podlaski.

W czwartej lidze podkarpackiej to nie był dobry weekend dla drużyn z Pilzna oraz Dębicy. Rzemieślnik Pilzno w tej kolejce rywalizował z Izolatorem Boguchwała. Goście po kwadransie gry prowadzili 2:0, a kontaktowa bramka Damiana Wolańskiego dawała miejscowym cień nadziei na jakiekolwiek punkty w tej rywalizacji. Niestety dziesięć minut później bramka Patryka Roga zniweczyła plany graczy trenera Tomasza Kijowskiego na zdobycie jakichkolwiek punktów. W drugiej części meczu Izolator zdobył jeszcze dwie bramki i zakończył pojedynek w Pilźnie z Rzemieślnikiem niespodziewanym zwycięstwem 5:1. Była to pierwsza porażka gospodarzy w tym sezonie. Bez punktów zakończyli rywalizację piłkarze Igloopolu Dębica, którzy podejmowali na własnym stadionie Wisłoka Strzyżów. Po dwudziestu minutach gry goście prowadzili 2:1, a kolejne dwa trafienia miejscowych wyprowadziły ich w 50 minucie spotkania na prowadzenie 3:2. Jednak ostatnie słowo należało do rywali, którzy w ciągu 120 sekund rozstrzygnęli losy trzech punktów. Wisłok Strzyżów wygrał w Dębicy z Igloopolem 4:3. Natomiast jeden punkt w tych rozgrywkach zdobyli piłkarze Wisłoki Dębica, którzy w Wiązownicy z Klubem Sportowym bezbramkowo zremisowali. W tabeli Rzemieślnik Pilzno na drugim miejscu, Wisłoka Dębica jest siódma, zaś Igloopol dziewiąty. Za tydzień piłkarze czwartej ligi podkarpackiej zakończą rozgrywki.