Podkarpacki punkt Jaskółek, pierwsza porażka Rzemieślnika

13.11.2017

W trzeciej lidze grupie czwartej tarnowska Unia w 16.kolejce spotkań wyjechała do Wólki Pełkińskiej, gdzie zmierzyła się z zespołem Wólczanki.

To spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Jaskółek, które w 2 minucie pod golu Dawida Sojdy objęły prowadzenie. W miarę upływu czasu gospodarze dążyli do odrobienia strat. Uczynił to dopiero w 49 minucie Maciej Lech wykorzystując rzut karny. Do końca spotkania obie drużyny nie zdobyły kolejnych bramek, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Tarnowska Unia remisuje w Wolce Pełkińskiej z Wolczanką 1:1. W tabeli Jaskółki na piętnastym miejscu, ostatnim bezpiecznym. Gracze trenera Daniela Bartkowskiego mają na swoim koncie 13 punktów. W następnej kolejce, kończącej rundę jesienną rozgrywek, Unia podejmie na własnym stadionie zespół Orląt Radzyń Podlaski.

W czwartej lidze podkarpackiej to nie był dobry weekend dla drużyn z Pilzna oraz Dębicy. Rzemieślnik Pilzno w tej kolejce rywalizował z Izolatorem Boguchwała. Goście po kwadransie gry prowadzili 2:0, a kontaktowa bramka Damiana Wolańskiego dawała miejscowym cień nadziei na jakiekolwiek punkty w tej rywalizacji. Niestety dziesięć minut później bramka Patryka Roga zniweczyła plany graczy trenera Tomasza Kijowskiego na zdobycie jakichkolwiek punktów. W drugiej części meczu Izolator zdobył jeszcze dwie bramki i zakończył pojedynek w Pilźnie z Rzemieślnikiem niespodziewanym zwycięstwem 5:1. Była to pierwsza porażka gospodarzy w tym sezonie. Bez punktów zakończyli rywalizację piłkarze Igloopolu Dębica, którzy podejmowali na własnym stadionie Wisłoka Strzyżów. Po dwudziestu minutach gry goście prowadzili 2:1, a kolejne dwa trafienia miejscowych wyprowadziły ich w 50 minucie spotkania na prowadzenie 3:2. Jednak ostatnie słowo należało do rywali, którzy w ciągu 120 sekund rozstrzygnęli losy trzech punktów. Wisłok Strzyżów wygrał w Dębicy z Igloopolem 4:3. Natomiast jeden punkt w tych rozgrywkach zdobyli piłkarze Wisłoki Dębica, którzy w Wiązownicy z Klubem Sportowym bezbramkowo zremisowali. W tabeli Rzemieślnik Pilzno na drugim miejscu, Wisłoka Dębica jest siódma, zaś Igloopol dziewiąty. Za tydzień piłkarze czwartej ligi podkarpackiej zakończą rozgrywki.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy