Podział punktów w Tuchowie, ważne zwycięstwo Tarnovii [ZDJĘCIA]

09.10.2017

Czwartoligowe rozgrywki na Podkarpaciu i Małopolsce wchodzą w decydującą fazę w rundzie jesiennej. W tej pierwszej bardzo dobrze radzą sobie drużyny z Pilzna oraz Dębicy. W Małopolsce dobrą formę prezentują futboliści Tarnovii.

W czwartej lidze podkarpackiej w ten weekend odbyła się 12.kolejka spotkań. W sobotnich meczach pewne punkty dopisali do swojego konta piłkarze Rzemieślnika oraz Wisłoki. Drużyna z Pilzna wygrała w Tuczempach z miejscowym Piastem 2:0. Pierwsza bramka padła w 2 minucie spotkania, kiedy to bramkarza miejscowych pokonał Damian Wolański. Wynik spotkania ustalił Adrian Chłoń w 26 minucie meczu. Natomiast gracze Wisłoki podejmowali na własnym stadionie ekipę Wisłoka Wiśniowa. Po pierwszej połowie dębiczanie prowadzili po golu Kacpra Maika. W drugiej części meczu dwie bramki w 120 sekund dołożył Jakub Szewczyk i spotkanie zakończyło się wygraną Wisłoki 3:0. W niedzielnym pojedynku Igloopol o punkty walczył w Nisku z drużyną miejscowego Sokoła. Dębiczanie wywożą punkt po bezbramkowym remisie. W tabeli nadal wiceliderem jest Rzemieślnik Pilzno, który traci do prowadzącego Sokoła Sieniawa cztery punkty. Na trzecie miejsce awansowali piłkarze Wisłoki Dębica, zaś na piątym są futboliści Igloopolu.

W następnej kolejce, która zostanie rozegrana za tydzień wielkie derby Dębicy. Igloopol podejmie na własnym stadionie zespół Wisłoki. To spotkanie zaplanowano na niedzielę na godzinę 16. Z kolei w sobotę o 15 Rzemieślnik Pilzno zmierzy się z Ekoballem Sanok.

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano 11.serię spotkań. W sobotnich spotkaniach Klub Sportowy Tymbark uległ na własnym stadionie Barciczance aż 0:6, Watra Białka Tatrzańska pokonuje graczy Olimpii Pisarzowa 2:1, zaś Polan Żabno remisuje z liderem czwartoligowej tabeli Limanovią 1:1. Goście prowadzili po kwadransie tego pojedynku po golu Józefa Piwowarczyka. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Limanowej, bo 60 minucie karnego zmarnował Krzysztof Budzyński, w końcówce spotkania Karol Bigos dograł do Bartłomieja Frąca, a ten pokonał bramkarza gości. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Remisem zakończył się również pojedynek w Tuchowie, gdzie miejscowa Tuchovia rywalizowała z Popradem Muszyna. Goście objęli prowadzenie w 43 minucie spotkania po golu Tomasza Bomby. Chwilę później wyrównał Mateusz Niewola. W drugiej części meczu goście znów wyszli na prowadzenie po rajdzie i strzale Dawida Polańskiego. Pięć minut później straty odrobił Krystian Baran. Do końca spotkania mimo przewagi gospodarzy obie drużyny musiały podzielić się punktami, po remisie 2:2.

W niedzielnych pojedynkach Lubań Maniowy pokonał Wolanię Wola Rzędzińska 4:1, wygrywa również GKS Drwinia z Glinikiem Gorlice 2:1. Poprad Rytro również dopisuje do swojego konta trzy punkty po wygranej z Bocheńskim Klubem Sportowym 1:0. Cenne zwycięstwo zapisuje na swoim koncie Tarnovia. Gracze trenera Wojciecha Gucwy pokonali drugi zespół Sandecji Nowy Sącz 3:0.

W tabeli ligowej na prowadzeniu Limanovia punkt przed Barciczanką oraz trzema oczkami nad Lubaniem Maniowy. Sporo w tabeli mogą zmienić środowe zaległe pojedynki z 8 kolejki czwartej ligi małopolskiej.