Pojedynek liderów Unii na szwedzkim torze

14.08.2019

Na szwedzkich torach żużlowych rozegrano kolejną serię spotkań w Eliteserien. W dwóch rywalizacjach wygrywali gospodarze, zaś w dwóch innych goście. 

W Vastervik doszło do rywalizacji z Rospiggarną Halstavik. W barwach gospodarzy zaprezentował się Peter Ljung, zaś wśród gości Wiktor Kulakov. Pojedynek przerwano po 14 gonitwach przy prowadzeniu zespołu Vastervik 47:37. Wynik został zaliczony, a dodatkowo punkt dodatkowo trafił na konto gospodarzy. W konfrontacji dwóch liderów tarnowskiej Unii wyraźnie lepszy był Szwed, który w czterech startach zgromadził 10 punktów. O połowę mniej w pięciu wyścigach zapisał na swoim koncie Rosjanin.

W innych spotkaniach Lejonel Gislaved wygrywa z Indianerną Kumla 54:36 i dopisuje do swojego konta również punkt bonusowy. Piraterna Motala przegrała u siebie z Dackarną Malilla 43:47. Gościom przypadł również oczko za lepszy bilans w dwumeczu. W ostatniej rywalizacji Masarna Avesta uległa na własnym obiekcie Smedarnie Elskilstuna 42:48, oddając również punkt bonusowy.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30