Polska gościnnym gospodarzem. Białoruś wygrywa w Turnieju Czterech Narodów [ZDJĘCIA]

29.12.2019

Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze ręczni zza naszej wschodniej granicy w rozgrywanym w Tarnowie 4NationsCup.

Białorusini wygrali wszystkie trzy mecze. Druga lokata przypadła Hiszpanii B, a na najniższym stopniu podium stanęli Polacy.

Piątkowe spotkanie z drugą drużyną Hiszpanii zakończyło się minimalną porażką Polaków.  Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gości, którzy grali bez kompleksów i pokonali Biało-Czerwonych 16-10.

W drugiej części Polacy w ogóle nie przypominali zespołu z pierwszych trzydziestu minut. Przewaga Hiszpanów zaczęła topnieć po 40 minutach gry. Dobrze funkcjonowała obrona, a i w ofensywie Polacy radzili sobie bardzo dobrze. W końcu podopieczni trenera Patryka Rombla wyszli na prowadzenie dzięki celnemu trafieniu z rzutu karnego Arkadiusza Moryty. Zimną krew do samego końca zachowali jednak Hiszpanie, którzy ostatecznie wygrali to spotkanie 27-26.

– Zabrakło nam dobrego nastawienia – mówił po spotkaniu trener Patryk Rombel. – Za pierwszą połowę powinniśmy dostać naganę, burę, bo w ten sposób nie możemy zaczynać meczu. Potrzebujemy dobrego nastawienia i realizacji zadań, które mieliśmy w drugiej połowie. To pozwoliło nam wyjść ze straty sześciu bramek do prowadzenia jedną bramką – dodaje.

W drugim meczu Białoruś pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie, gładko 31-24.

Azjaci byli drugim rywalem Polaków. W sobotni wieczór Biało-Czerwoni bez większych problemów wygrali 28-15. Polacy mogli jednak pokonać Zjednoczone Emiraty Arabskie zdecydowanie wyżej.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy turnieju, którzy szybko wyszli na bezpieczne prowadzenie. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 16:9.

Po przerwie oba zespoły raziły nieskutecznością. Po pierwszych sześciu minutach kibice w tarnowskiej Jaskółce zobaczyli tylko jedną bramkę. Później było tylko lepiej. Polacy wypracowali sobie dziesięciobramkową przewagę, którą sukcesywnie powiększali z minuty na minutę. Tym samym drużyna z półwyspu Arabskiego uległa 15-28.

– Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie. To co założyliśmy sobie przed meczem na pewno spełniliśmy. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo po poprzednim meczu potrzebowaliśmy  trochę odbudować nasze morale – mówił po spotkaniu rozgrywający polskiej drużyny Antoni Łangowski.

Wcześniej Białoruś pokonała Hiszpanię B 30-26.

W ostatnim meczu Polacy zmierzyli się ze wschodnimi sąsiadami – Białorusią.

Początek spotkania to gra punkt za punkt. Dopiero w końcówce pierwszej części Białorusinom udało się odskoczyć rywalom na kilka punktów. Po trzydziestu minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 11-15.

Druga połowa, którą udało się wygrać, była lepsza w wykonaniu Polski. Niestety nie przyniosło to zamierzonego efektu, czyli zwycięstwa w całym meczu. Białorusini pokonali Biało-Czerwonych 25-24.

Druga drużyna Hiszpanii pokonała natomiast Zjednoczone Emiraty Arabskie 32-15.

Tym samym turniej w Tarnowie zakończył się zwycięstwem reprezentacji Białorusi. Druga miejsce przypadło drugiemu zespołowi Hiszpanii, a na najniższym stopniu podium stanęła Polska.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem RDN.