Porażka Grupy Azoty Tarnów z Torusem Wybrzeże Gdańsk

06.03.2020

Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego odnieśli kolejną ligową porażkę. Tym razem na własnej hali Tarnowianie ulegli Torusowi Wybrzeże Gdańsk 31:34 (17:15)

Początek meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęła Grupa Azoty Tarnów, która przez dłuższy czas utrzymywali dwubramkowe prowadzenie. W 14 minucie po trafieniu Kamila Pedryca zawodnicy Marcina Markuszewskiego wyszli na prowadzenie 8:5. W dalszej części gry oba zespoły grały zdecydowanie bardziej odważnie i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 17:15 dla gospodarzy.

Po przerwie tarnowski zespół zdecydowanie słabiej radził sobie w obronie. Skutecznymi rzutami popisywał się zwłaszcza zawodnik gdańszczan Nikola Kedżo.  Aktywny był też Kamil Adamczyk, który najpierw doprowadził do remisu 21:21, a zaraz potem wyprowadził Torus Wybrzeże Gdańsk na prowadzenie 22:21. W 48 minucie zespół z Małopolski był w stanie doprowadzić wyrównać stan meczu (26:26), jednak końcówka to popis Pawła Salacza. Na trzy i pół minuty przed końcową syreną gdańszczanie mieli już bezpieczny zapas czterech goli. Gospodarzom udało się tylko minimalnie zmniejszyć straty.

Grupa Azoty Tarnów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.