Porażka mieleckich szczypiornistów w Kaliszu

23.04.2019

W PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych mielecka SPR Stal po raz drugi w rundzie play out rywalizowała na obcym parkiecie. Tym razem zespół z Podkarpacia zagrał w Kaliszu z miejscowym MKS-em.

Pierwsze minuty rywalizacji bardzo wyrównane. Obie drużyny nie mogły wypracować sobie przewagi. Kluczowym momentem meczu były ostatnie minuty pierwszej połowy oraz początek drugiej części gry. Wówczas gospodarze wypracowali sobie nawet siedem bramek przewagi. Stal pogubiła się w ataku. Tuż przed zmianą stron karę dwóch minut otrzymał Wiktor Jędrzejewski. Mielczanie wycofali bramkarza w ofensywie, dwa razy stracili piłkę, a do pustej bramki kierowali ją rywale. Mielczanom z pewnością nie pomogła absencja Bartosza Kowalczyka. Rozgrywający był w składzie, ale na parkiecie nie pojawił się nawet na moment. Ostatecznie MKS Kalisz wygrał z SPR Stalą Mielec 26:22.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Krępa i Mochocki po 4, Rutkowski i Wypych po 3, Kornecki, Sarajlić i Wilk po 2 oraz Jędrzejewski i Skuciński po 1.

Kolejne spotkanie piłkarze ręczni SPR Stali Mielec rozegrają w środę na własnym parkiecie, kiedy rywalizować będą z gdyńską Arką. Początek tego spotkania w hali przy ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 19.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN