Porażka mieleckich szczypiornistów z Zagłębiem Lubin

05.02.2018

W rozgrywkach PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn nadal nie wiedzie się szczypiornistom SPR Stali Mielec. W pojedynku przed własną publicznością rywalizowali oni z Zagłębiem Lubin.

Lepsze wejście w sobotni mecz zaliczyła ekipa gospodarzy, ale jak się później okazało, były to jedynie miłe złego początki. Niewymuszone błędy oraz interwencje czujnego w bramce Zagłębia Jakuba Skrzyniarza spowodowały, że po pierwszym kwadransie meczu szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę graczy trenerów Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera. Drużyna Zagłębia Lubin trafiła do siatki aż dziewięć razy z rzędu i w końcówce pierwszej połowy prowadziła w Mielcu różnicą siedmiu „oczek”. Stal nie zwieszała jednak głów i odrobiła część strat już przed zejściem do szatni.

Początek drugiej połowy, podobnie jak końcówka pierwszej, toczył się pod dyktando mielczan. Gdy w 34 minucie akcję miejscowych wykończył Piotr Krępa, okazała przewaga lubinian stopniała zaledwie do jednej bramki.
Pożar ugasiły trafienia błyszczącego w ofensywie Arkadiusza Moryty i kolejne parady bramkarza z Lubina. Osiem bramek dystansu dawało przyjezdnym duży margines błędu, którzy ostatecznie wygrali na mieleckim parkiecie 33:26.

Bramki dla mielczan zdobyli: Krępa 6, Sarajlić i Krupa po 5, Mochocki 3, Kawka, Janyst i Cuzić po 2 oraz Wilk 1. W kolejnym spotkaniu drużyna Stali wyjeżdża do Kwidzyna, gdzie zmierzy się z miejscowym MMTS-em