Porażka Nowej Jastrząbki, niespodzianka w Gromniku [ZDJĘCIA]

15.05.2018

W tarnowskiej okręgówce rozegrano 25.kolejkę spotkań. W pojedynku na szczycie w Gromniku doszło do niespodzianki. Natomiast na dole tabeli nadal trwa wyścig o utrzymanie w lidze.

Tarnowski Metal pokonał ostatni w tabeli LKS Wietrzychowice 3:1, Dunajec Zbylitowska Góra lepszy od Ciężkowianki po wygranej 1:0. W niedzielnych pojedynkach Klub Sportowy Śmigno przegrał na własnym stadionie z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Konrad Makowski w 8 minucie spotkania. Drugi zespół Polanu Żabno uległ LUKS-owi Skrzyszów 0:5.

Natomiast na punkty liczyli piłkarze LKS Nowej Jastrząbki, którzy podejmowali na własnym stadionie drużynę Wisły Szczucin. Goście zagrali bardziej agresywniej i po 30 minutach prowadzili po dwóch bramkach Jakuba Nytki. Gospodarze przed przerwą zdobyli jeszcze bramkę kontaktową, ale po zmianie stron to rywale byli lepsi. Ponownie trafił Nytko, a w doliczonym czasie gry Tomasz Matwicki ustalił wynik spotkania. Wisła Szczucin wygrywa z LKS Nowa Jastrząbka 4:1.

Łukovia remisuje z Zorzą Zaczarnie 1:1, Olimpia Wojnicz pokonuje graczy Victorii Koszyce Małe 3:1, zaś w meczu na szczycie GKS Gromnik uległ na własnym stadionie Dunajcowi Zakliczyn aż 0:5.

W tabeli na czele zespół Dunajca Zakliczyn, który zgromadził na swoim koncie 53 punkty i wyprzedza o trzy ekipę Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska. Na trzecim miejscu drużyna GKS-u Gromnik z czterema oczkami straty.