Porażka tarnowskich siatkarek w Wieliczce

17.02.2020

Po zaciętym meczu 23 kolejki 1 Ligi Kobiet  siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów przegrały  2:3 ( 25-16, 27-25, 28-30, 14-25, 20-18) z drużyną 7R Solna Wieliczka. To było ostatnie spotkanie na wyjeździe, jakie w tym sezonie rozegrały podopieczne Łukasza Marciniaka.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które zwyciężyły w dwóch pierwszych setach. W trzecim secie po dobrym początku Solnej Wieliczka, która prowadziła już 7:2, Tarnowianki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu 21:21. W końcówce seta podopieczne Łukasza Marciniaka zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły ostatecznie 30:28.  Czwarta partia to pewna wygrana tarnowskich siatkarek, które dały zdobyć rywalkom zaledwie czternaście punktów.

W tie-breaku oba zespoły zafundowały kibicom emocjonujące widowisko, które ostatecznie wygrały gospodynie, pokonując tarnowski zespół 20:18.

W kolejnym spotkaniu Tarnowianki zmierzą się z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.