Porażki koszykarek z Tarnowa i Bochni

06.11.2017

W drugiej lidze koszykówki kobiet, zarówno Contimax MOSiR Bochnia jak i zespół Pałacu Młodzieży Tarnów w tej kolejce nie zapisały na swoim koncie wygranych.

Koszykarki z miasta soli występowały na parkiecie w Niepołomicach i uległy miejscowemu Ikarowi 58:64. Całę spotkanie było wyrównane, a o wygranej gospodyń zadecydowała ostatnia kwarta i lepsza skuteczność w ostatnich minutach spotkania.

Punkty dla zespołu z Bochni zdobyły: Fortuna 22, Poradowska 17, Mazur 9, Buczek 8 oraz Przybyła 2.

Natomiast tarnowianki zostały wręcz zmiecione z parkietu w Nowym Sączu, gdzie przegrały z miejscowym Żakiem 43:77. Od pierwszych minut tarnowskie koszykarki miały problemy ze złamaniem sądeckiej obrony. Zawodziła również skuteczność.

Punkty dla sądeckiego zespołu zdobyły: Popiół 17, Diana Kosakowska 16, Orzeł 12, Sabina Kosakowska 11, Kukulak 8, Feryńska 5, Nowak 3, Gródek i Szkarłat po 2 oraz Skoczeń 1.

Dla drużyny tarnowskiej punktowały: Liszka 13, Świętochowska 9, Kolbusz, Kłosowicz, Węglarz i Skrabacz po 4, Kwiek 3 i Boguszewska 2.

W następnej kolejce za dwa tygodnie znów oba zespołu zaprezentują się w meczach wyjazdowych. Tarnowianki zagrają w Krakowie z drugim zespołem Wisły CanPack, a bochnianki w Nowym Sączu z Żakiem.